До заповідних територій Чернігівщини додали ще дві ботанічні пам’ятки природи місцевого значення з унікальними видами флори: "Дягівські зозуленці" та "Ковила Гнідинців". Відповідне рішення ухвалили на сесії Чернігівської обласної ради 14 березня.
Про це повідомляє департамент екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації на своєму сайті.
Як йдеться у повідомленні, ініціатором створення зазначених об’єктів став Київський еколого-культурний центр. Цю ініціативу підтримали місцеві громади. Обидві пам’ятки створили без вилучення земель у власників або користувачів.
Що відомо про новостворені ботанічні пам'ятки
"Дягівські зозуленці" – це ботанічна пам’ятка природи площею понад 19 гектарів, що розташована поблизу села Дягова на Менщині.
"Ця лучна ділянка стала прихистком для рідкісних рослин із родини орхідних – зозульки м’ясочервоної та зозуленця шоломоносного. Обидві рослини перебувають під охороною Червоної книги України і вирізняються серед інших яскравими запашними квітами з бузковорожевим та лілово-пурпуровим забарвленням", — пишуть у департаменті.
Ботанічна пам’ятка природи "Ковила Гнідинців" – це понад три гектари лісових масивів та степових комплексів яружно-балкового рельєфу, що розташовані у Варвинській громаді.
"Своєрідною окрасою цих земель є ковила волосиста – рідкісна рослина, що входить до Червоної книги України. Завдяки своїй флористичній різноманітності ця ділянка має високу екологічну цінність", — пишуть у департаменті.
За інформацією департаменту екології та природних ресурсів, найбільші об'єкти природно-заповідного фонду Чернігівської області:
- Ічнянський національний природний парк;
- Мезинський національний природний парк;
- Регіональний ландшафтний парк "Міжрічинський";
- Регіональний ландшафтний парк "Ялівщина";
- Регіональний ландшафтний парк "Ніжинський".
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube, WhatsApp, TikTok.