Дайджест подій в Чернігові на вихідні 15-16 лютого. Які заходи можна відвідати протягом цих двох днів — читайте далі у матеріалі.
За інформацією управління культури та туризму Чернігівської міської ради.
15 лютого (субота)

- Подія: ArtМайстерки: майстер-клас для дітей "Паперові серця".
- Де: бібліотека для дітей імені Довженка (вулиця Княжа, 22).
- Коли: 12:00
Вхід безплатний.

- Подія: ArtМайстерки: майстер-клас "Зимовий ліс".
- Де: бібліотека для дітей імені Довженка (вулиця Княжа, 22).
- Коли: 12:00
Вхід безплатний.

"Лютий, який нас змінив. Цей вечір стане нагадуванням про те, як пісня та музика об’єднують і дають надію. Пісня – це наша душа, наша воля, наше серце. І її не відібрати і не зламати, бо вона живе в кожному з нас. Концертна програма – це народні танці і вокально-інструментальна традиційна музика Сіверщини та України. Оригінальні авторські постановки і обробки, поєднання традиції з сучасними напрямками мистецтва".
Подія: концертна програма "Незламна пісня України".
Де: Чернігівський обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм (проспект Миру, 15).
Коли: 15:00.
Вхід платний.

"Практично це лекція від провідної акторки Молодіжного театру Юлії Матросової, що зустрінеться із глядачем від імені Професора Падлюччо. Персонажа хоч і вигаданого, але з правом голосу, борця за справедливість і, деколи, проти неї, людиною, якій можна вірити, але навіщо вам такі ризики? 50 хвилин гумористичного моно-діалогу не залишать байдужими нікого".
Подія: гумористично-літературний stend-up "Падлюччі лекції".
Де: Чернігівський обласний молодіжний театр (вулиця Воздвиженська, 4).
Коли: 18:00
Вхід платний.

"На матеріалах творів класика української літератури Івана Нечуя-Левицького шевченківці створили сучасну музичну комедію, що розповідає про залюблену пару – Мелашку й Тимоша, які покохали одне одного ще з юних років, але змушені приховувати свої почуття. Вони мають спільну проблему – заперечливе ставлення обох матерів, які невдоволені їхнім вибором і вперто намагаються нав’язати молодятам власне бачення їхнього майбуття".
Подія: вистава "Жіночі пристрасті".
Де: Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр імені Шевченка (проспект Миру, 23, Чернігів).
Коли: 18:00.
Вхід платний.
16 лютого (неділя)

"Жив був король. Був він мудрий і добрий. І всім у його країні жилося спокійно і весело. Але одного разу трапилася біда – король втратив мову. Уявіть собі, не міг і слова сказати — тільки мукав і бекав. Ну що тут робити? Як зарадити горю? Допомогли бідоласі королю повернути мову не пігулки та мікстури, а казки, оповідки, притчі та приказки нашого народу, бо вони є безцінною скарбничкою народної мудрості й українського слова".
Подія: вистава "Як король мову відшукав" для дітей з 4-х років.
Де: Чернігівський обласний театр ляльок імені Довженка (проспект Перемоги, 135).
Коли: 12:00.
Вхід платний.

"Мрійливий Принц вирушає на пошуки справжньої принцеси. Подорожуючи разом із Придворним Котом, він стикається з несподіваними та цікавими пригодами. Ця казка про любов, відвагу та непідробні цінності, в якій багато гумору та музики, що приведе вас до усмішок і надасть можливість поринути у світ мрій і справжніх див".
- Подія: вистава "Принцеса на горошині" — історія за мотивами класичної казки Г. Х. Андерсена.
- Де: Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр імені Шевченка (проспект Миру, 23, Чернігів).
- Коли: 12:00.
Вхід платний.

Художній керівник та головний диригент — заслужений діяч мистецтв України Анатолій Ткачук.
Подія: концертна програма "Живи, Україно!"
Де: Чернігівський обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм (проспект Миру, 15).
Коли: 15:00.
Вхід платний.

"Ми намагаємось оцінити історичний досвід і відповісти на питання: «Чому у нас не вийшло 300 років тому?» Усвідомити причини фатальних поразок у боротьбі за незалежність України за часи існування Гетьманщини і правління Івана Мазепи зокрема. Сьогодні твір сприймається як акт воскрешення й утвердження духу української державності в період «падлючого часу»".
- Подія: Драма "ГЕТЬMAN". Вистава за п’єсою української письменниці доби "розстріляного відродження" — 20-х і 30-х років XX століття Людмили Старицької-Черняхівської.
- Де: Чернігівський обласний молодіжний театр (вулиця Воздвиженська, 4).
- Коли: 18:00
Вхід платний.

"Коли на теренах України з’явилися перші дзвони? Хто такі людвисари та конвисари? Дзвони яких майстрів прикрашають чернігівські храми? Чим корисний дзвін для здоров’я? Під час лекції Ви матимете змогу побачити зразки дзвонів ХІХ століття з фондів заповідника".
Подія: недільна тематична лекція "Лунає стародавній дзвін".
Де: Національний архітектурно-історичний заповідник "Чернігів стародавній". Будівля колегіуму на Валу (вул. Преображенська, 1).
Коли: 12:00
Вхід платний.
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube, WhatsApp, TikTok.