У селі Озеряни Варвинської громади на Прилуччині 86 років працює пожежна станція. Цьогоріч її оформили як юридичну особу, виділили з бюджету два мільйони гривень на заробітні плати та домовилися з іноземними донорами щодо оновлення автопарку. Як розповів Суспільному перший заступник Варвинського селищного голови Віктор Гармаш, станцію вирішили зберегти, бо чинний підрозділ ДСНС розташований у Варві. Звідти до деяких населених пунктів громади їхати 20 і більше кілометрів. Через це рятувальники не завжди можуть оперативно приїхати на виклик. В Озерянській пожежній команді розповіли, що від початку року долучилися до ліквідації 27 пожеж.
"Для громади це безпека майна і безпека громади – це одна із прерогатив нашої роботи. Ми це підтримуємо. Одиниці громади, які мають на бюджеті такі заклади комунальні", — каже Віктор Гармаш.
За його словами, від пожежної частини ДСНС, що у Варві, до найбільшого старостату громади Озеряни — відстань 16,5 кілометра.
"Є 13 населених пунктів. В середньому населений пункт від старостату розташований в межах семи-восьми кілометрів. Вони (із Озерян, — ред.) хвилин на 15 приїжджають на пожежу швидше, ніж ДСНС (із Варви, — ред.)" .
Віктор Гармаш говорить, щоб отримати новий транспорт та спеціалізований інвентар, залучили іноземних донорів. В рамках проєкту USAID "Говерла" станції мають надати пожежний автомобіль.
Також планують збудувати нове приміщення, бо чинному понад 70 років. У серпні для цього виділили земельну ділянку.
"Ми з Німецьким урядом підписали Меморандум про співпрацю. Тут неподалік – метрів 100 від даної пожежної частини, де буде побудовано пожежне депо. Також проєктом передбачається придбання одного пожежного автомобіля й амуніції".
Начальник КП "Пожежна охорона" Володимир Кононенко розповів: єдиний комунальний спецтранспорт, який обслуговує 13 населених пунктів старостату, це 43-річний пожежний ЗІЛ.
"Тільки надійшов сигнал тривоги, вони тут вдягаються, через двері заходять і виїжджають на місце пожежі. Повністю машина в бойовій готовності і всю зиму стоїть з водою. Тут у нас дуже тепло. Виділяли нам гроші селищна рада і з хлопцями самі підтримуємо машину в технічному стані гарному".
Нині у пожежній команді – чотири водії та чотири пожежники, розповідає чоловік. На початку року вони отримали профільну акредитацію у ДСНС.
"Дві людини на зміні. Вони подобово чергують, а як виїжджають, я зідзвонююсь і збираю хлопців, і їдемо їм допомагати".
Володимир каже: найбільше пожеж було у липні та вересні.
"Серйозні виїзди були в нас – хата горіла. Там дуже серйозно. Навіть з жертвами".
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube, WhatsApp, TikTok.