Через розбиту дорогу в Оленівці на Чернігівщині довго їде "швидка", автобусні перевізники відмовляються виходити на маршрути, а продукти доставляють із затримкою. Дорога веде до села із центру громади — Борзни. Як розповів місцевий житель Микола Галактіонов, їхня ініціативна група вже зверталася до різних структур, щоб розв'язати це питання. Попри звернення, ремонт так і не розпочався.
"Перед ковідом зробили ямковий ремонт, він зійшов буквально через місяць з першим снігом, його пізно зробили. І все, далі війна. У нас тут немає лікарні, немає аптеки, нам треба якось добиратися. А ця дорожня ситуація зробила нас такими заручниками", — говорить місцева жителька Марія Галактіонова.
За словами продавчині Валентини Бриль, продукти до села привозять із затримкою. Зокрема, на декілька годин пізніше на полицях магазину з'являється хліб.
"Люди скаржаться, що чекають до 11-12 години дня. Водій же не винний, що дорога погана. Він каже: «Я ж не буду летіти, я ж не літак»".
Раніше через село курсувало чотири автобуси, говорить староста Оленівської громади Володимир Кривець. Зараз залишилось два, серед яких автобус, що їде маршрутом "Ніжин — Борзна".
"Якщо брати від Берестовця і до Борзни, там 15 кілометрів. Ці 15 кілометрів я буду їхати цілу годину. По мені, я б скасував, але не я господар тут, я не вказую — куди мені їхати, а куди ні", — каже водій автобуса Микола Кравченко.
Жителі Оленівки скликали збори села, щоб обговорити цю проблему. Микола Галактіонов каже:
"Ми отримали відписки від різних органів. У нас є лист від служби відновлення та розвитку інфраструктури Чернігівської області, Чернігівська обласна адміністрація, лист від голови нашої громади Осадчук, лист від патрульної поліції".
Секретар Борзнянської міської ради Станіслав Шевлюга говорить, що вони зі свого боку також надсилали відповідні документи до низки установ.
"Ця дорога планувалася ремонтуватися у 2022 році, але через зрозумілі обставини ремонт не відбувся. Нам пояснювали, що до обласного плану ремонту доріг ця дорога буде внесена, але план є, а ремонту немає".
Станіслав Шевлюга пояснює, чому вони не можуть розпочати ремонт коштом місцевого бюджету:
"Ми не можемо бути розпорядником коштів для ремонту цієї дороги. Її може ремонтувати лише служба відновлення та розвитку інфраструктури, на балансі якої перебуває дорога. І взагалі, якщо розібратися, то коштів у бюджеті громади немає через ті обставини, які складаються у зв’язку з воєнним станом".
У відповідь на запит Суспільного у службі відновлення та розвитку інфраструктури в області повідомили, що для ремонту покриття ділянки автодороги загальною довжиною понад 12 кілометрів треба 17,5 мільйонів гривень. На сьогодні таких коштів немає. Також в листі йдеться, що служба зверталася до органів місцевого самоврядування щодо співфінансування ремонту, але пропозицій від Борзнянської громади не надходило.
За словами Станіслава Шевелюги, цю дорогу неодноразово обстежували.
"Це і служба відновлення та розвитку інфраструктури в Чернігівській області, а також ми зверталися до департаменту патрульної поліції, який також проводив обстеження. І наклав відповідні штрафні стягнення на керівника, на відповідальну особу підприємства, яке відповідає за утримання цієї дороги".
У коментарі Суспільному речниця патрульної поліції в області Руслана Железняк розповіла, що особу, яка відповідає за експлуатаційне утримання автодороги, дійсно притягнули до адмінвідповідальності за статтею 140 Кодексу України про адмінправопорушення та видали припис щодо ліквідації виявлених недоліків. Ця стаття передбачає штраф на посадовців у розмірі 1 020 гривень. У службі відновлення підтвердили, що саме вони відповідають за утримання цієї дороги. Проте там стверджують, що їхні працівники до адмінвідповідальності не притягувались, штрафні санкції не накладались.
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube, WhatsApp, TikTok.