Перейти до основного змісту
Виділення з грудей у жінок: коли це норма, а коли — патологія

Виділення з грудей у жінок: коли це норма, а коли — патологія

Виділення з сосків грудей у жінок може бути нормою, або вказувати на патологічні процеси, такі як рак молочної залози або гормональні порушення.

Про це говорить лікар хірург-онколог Чернігівського медичного центру сучасної онкології Юрій Лушников у коментарі управлінню охорони здоров'я Чернігівської ОДА.

За його словами, виділення можуть мати різні причини, а сам секрет може виділятися самостійно або при натисканні.

"Виділення з молочних залоз можуть спостерігатися у жінок під час певних фізіологічних станів, таких як лактація після вагітності; передменструальний період; стресові ситуації та фізичні навантаження (викликані підвищенням рівня гормону пролактину); медикаментозна стимуляція (під час приймання антидепресантів або гормональних препаратів). Це все фізіологічні виділення", – говорить лікар.

За словами Юрія Лушникова, також існують і патологічні виділення з сосків, які можуть мати різні причини та вказувати на порушення в організмі. До основних причин належать:

  1. Мастопатія — доброякісне захворювання молочної залози, яке характеризується утворенням ущільнень і може супроводжуватися виділеннями.
  2. Мастит – запалення молочної залози, зазвичай викликане бактеріальною інфекцією. Може призводити до гнійних виділень.
  3. Галакторея – підвищена продукція молока або молокоподібної рідини, яка не пов’язана з вагітністю чи годуванням грудьми. Може виникати через гормональні порушення.
  4. Онкологічні захворювання. Злоякісні утворення в молочних залозах, особливо рак молочної залози, можуть супроводжуватися виділеннями, іноді кров’янистими або з домішками гною.
"З’ясувати де норма, а де патологія можуть тільки фахівці, які для визначення природи виділень та виключення патологій застосовуються різноманітні методи діагностики, серед яких ультразвукове дослідження, мамографія, лабораторні дослідження виділень та гормональні аналізи. Тож при появі симптомів варто довіритися фахівцю", — зазначає Юрій Лушников.

Щодо лікування патологічних виділень, то за словами лікаря, воно залежить від конкретної встановленої причини.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube, WhatsApp, TikTok.

Топ дня

Вибір редакції

На початок