Перейти до основного змісту
На Чернігівщині треба розмінувати ще 88% потенційно забруднених територій області

На Чернігівщині треба розмінувати ще 88% потенційно забруднених територій області

Розмінування Чернігівщини: ще 88% потенційно забруднених територій залишається в області
Заміновані землі у Чернігівській області. Суспільне Чернігів

У Чернігівській області, станом на 1 листопада 2024 року, розмінували майже 45 тисяч гектарів. Це 12% від загальної площі потенційно забруднених територій внаслідок бойових дій.

Про це повідомив директор департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської ОВА Олександр Тищенко під час брифінгу 6 листопада.

За його словами, від початку повномасштабного вторгнення вдалося знешкодити понад 88 тисяч вибухонебезпечних предметів. Загалом за цей період понад 350 тисяч гектарів Чернігівщини стали потенційно небезпечними через можливе замінування.

Розмінування на Чернігівщині: залишається 88% потенційно забруднених територій області
Директор департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської ОВА Олександр Тищенко. Суспільне Чернігів
"Основним напрямком гуманітарного розмінування, як в області, так і в Україні, є землі сільгосппризначення. На 2024 рік у нас було заплановано розмінування 3 170 гектарів території області. Станом на 1 листопада план виконано на 96%. До кінця року залишається розмінувати 64 гектари лісів та 4,9 гектара акваторії та прилеглої території річки Десна. Змістилися терміни, позаяк у серпні та вересні з Десною і Сеймом були питання щодо риби. Але до кінця року, я думаю, що впораємось", – сказав Олександр Тищенко.

Він додав, що за зверненнями сільгоспвиробників, поза планом обстежили 472 гектари земель.

Як розповів перший заступник начальника Головного управління ДСНС України в області Олександр Стор'єв, зараз вони додатково розміновують ділянку у Киселівській громаді.

Рятувальник про розмінування ще 88% потенційно забруднених територій Чернігівської області
Перший заступник начальника Головного управління ДСНС України в області Олександр Стор'єв. Суспільне Чернігів
"У зв'язку зі сприятливими погодними умовами на початку жовтня розпочались роботи з розмінування ділянки лісового масиву поблизу садового товариства «Березанка» Киселівської громади загальною площею 110 гектарів. На сьогодні вже розмінували 50,48 гектара", – розповів Олександр Стор'єв.

Розміновують територію області урядові та неурядові оператори протимінної діяльності – загалом 363 фахівці, додав Олександр Тищенко.

"Близько 61 тисячі гектарів сільськогосподарських земель області потенційно забруднені вибухонебезпечними предметами. З них понад 20 тисяч розташовані у 20-кілометровій зоні від кордону з країною-агресором. Тому вони наразі не розміновуються. Є ризики для операторів протимінної діяльності".

За словами Тищенка, протягом 2024 року зареєстровано п'ять інцидентів, пов'язаних з вибухонебезпечними предметами. Одна людина загинула, вісім зазнали поранень.

"З початку військової агресії РФ в області зареєстровано 44 інциденти. 24 цивільних особи загинули й 44 зазнали поранень. Майже половина – це випадки розбирання знайдених гранат, снарядів, мін на територіях будинків, у гаражах, у дворах. Частина випадків сталася внаслідок відвідування людьми лісів для відпочинку або збору грибів і ягід у потенційно забруднених місцях. Тому продовжує діяти заборона відвідування лісів, згідно з розпорядженням начальника обласної військової адміністрації”, – пояснив Олександр Тищенко.

На 2025 рік в області заплановано розмінування 6 566 гектарів землі, додав директор департаменту. На запитання, скільки років потрібно для повного розмінування території Чернігівщини, він відповів наступне:

"Якби війна закінчилась, то розмінували два гектари – передали, а так ситуація така: завтра туди прилітає ракета, падає «Шахед», вона знову стає потенційно забрудненою. У нас йде рух по колу. Це кропітка робота на роки".

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube, WhatsApp, TikTok.

Топ дня

Вибір редакції

На початок