Перейти до основного змісту
На Чернігівщині зареєстрували два випадки токсокарозу: що це за хвороба

На Чернігівщині зареєстрували два випадки токсокарозу: що це за хвороба

На Чернігівщині за останні два тижні (17-31 жовтня, — ред.) зареєстрували два випадки токсокарозу.Це поширений гельмінтоз серед собак, котів... В одному випадку у хворого була жовтяниця, зуд шкіри, у другому – симптоми порушення шлунково-кишкового тракту.

Про це повідомляє Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб на своєму сайті.

Що це за хвороба

Центр контролю та профілактики хвороб дає таке визначення токсокарозу — це зоонознаЗоонози, або антропозоонози (грец. anthropos — людина + zoon — жива істота + nosos — хвороба) — інфекційні захворювання людини, джерелом яких є інфіковані тварини (хворі або носії). гельмінтна інвазія,Проникнення гельмінтів в організм людини (тварини) з наступним розвитком різноманітних форм їхньої взаємодії. що спричиняється зараженням нематодами Toxocara.

"Єдиним джерелом інфекції цієї хвороби є коти та собаки. Практично всі бродячі тварини є зараженими. Передається хвороба фекально-оральним, найчастіше — контактно-побутовим шляхами. Найбільшу захворюваність реєструють серед дітей", — йдеться у повідомленні.

Симптоми

Найбільш загальною характеристикою токсокарозу є хронічна еозинофілія.Це стан, для якого характерне збільшення рівня еозинофілів у крові через розвиток паразитарних, алергічних процесів. Інші прояви обумовлені набором і ступенем ураження органів личинками:

  1. При пошкодженні печінки відзначають збільшення її розмірів, підвищення температури тіла, біль у животі.
  2. При ураженні легень з’являється задишка, кашель, стиснення у грудях, бронхоспазм, пневмоніт, плевріт.
  3. Очний токсокароз може спричиняти зниження гостроти зору, увеїт, гранульоматоз сітківки, ендофтальміт.
  4. При пошкодженні центральної нервової мають місце неврологічні прояви, в тому числі епілептиформні напади, які нагадують напади епілепсії.

Захворювання тварин токсокарозом супроводжується виділенням яєць токсокар у довкілля. Це призводить до забруднення землі. Вона є фактором передачі паразитичних червів.

При обстеженні міських і сільських ґрунтів центр контролю та профілактики хвороб встановив, що вони більше забруднені у дворах багатоповерхівок.

"Це пов’язано з постійним вигулом домашніх собак. У сільській місцевості — залежить від утримання уражених тварин. Забрудненість присадибних ділянок яйцями токсокар призводить до забруднення ними вирощуваних сільськогосподарських культур (городньої зелені, овочів, ягід), які є одним з основних факторів передачі хвороби людині".

Як запобігти захворюванню

Заходи, спрямовані на запобігання захворюванню людей на токсокароз передбачають:

  • ліквідацію уражених тварин;
  • охорону довкілля від забруднення яйцями токсокар;
  • виконання елементарних гігієнічних вимог.

"Взявши в дім тварину необхідно перевірити на наявність гельмінтів. Надалі котів і собак потрібно хоча б один раз на рік, обстежувати та за потреби, своєчасно лікувати. Цуценят рекомендується обстежувати з 14-18-денного віку. Собак треба вигулювати там, де не граються діти. Місця загального користування, куди собаки та коти мають доступ, повинні бути огороджені від дитячих майданчиків. Навколо них треба споруджувати огорожі зі сталевою сіткою висотою не менш 1,2 метра".

За інформацією центру контролю та профілактики хвороб, яйця токсокар, які потрапили в землю і дозріли можуть забруднювати овочі, городню зелень, взуття й одяг дітей, а в дитячих садках та школах — інвентар та предмети вжитку.

"Зелень, овочі та фрукти, які вживають сирими, необхідно ретельно мити в проточній воді, а потім занурювати на 3 секунди в окріп. Також треба привчати дітей з раннього віку мити руки перед вживанням їжі, після відвідування туалету та контактування з собакою чи котом. Потрібно також боротися зі шкідливою звичкою дітей брати пальці в рот".

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube, WhatsApp, TikTok.

Топ дня

Вибір редакції

На початок