Перейти до основного змісту
Що почитати? Мирослав Капій "Країна блакитних орхідей"

Що почитати? Мирослав Капій "Країна блакитних орхідей"

Що почитати українською мовою? Мирослав Капій "Країна блакитних орхідей"
Книжка Мирослава Капія "Країна блакитних орхідей". Getty Images

У XX столітті в науково-фантастичній літературі особливої популярності набуває марсіанська тематика, до розроблення якої долучаються й українські письменники. У цьому контексті варто згадати роман Мирослава Капія "Країна блакитних орхідей", над яким автор працював у 1929—1930 роках.

Така книжкова рекомендація від докторки педагогічних наук, професорка кафедри української мови та літератури НУЧК імені Т.Г. Шевченка Ольга Лілік.

"Цей роман навряд чи дозволили б опублікувати в Радянському Союзі, проте він виходить друком у Львові 1932 року у видавництві «Новий час». Цей роман вважають одним із перших в українській фантастиці твором про космічні польоти".
Що почитати українською мовою
Ольга Лілік. ФОТО: Фейсбук-сторінка Ольга Лілік

"Події відбуваються у XXI столітті: існує незалежна, самостійна, соборна Україна від Сяну до Дону, гербом якої є тризуб князя Володимира.У Києві існують площі Мазепи та Героїв Крут, пам'ятник Марку Проклятому. Україна XXI століття в уявленні Мирослава Капія — це демократична, президентсько-парламентська держава, на чолі якої стоїть гетьман. Вона має власну тверду валюту — гривню. Окрім того, існує українська автокефальна церква, яку очолює кардинал. Україна має авторитет серед інших держав, а в Києві, який є столицею, розміщено чимало посольств іноземних держав".

Зі слів Ольги Лілік, у книжці "Країна блакитних орхідей", читачі легко помічають відсутність згадок про Росію, виникає враження, що її взагалі не існує в майбутньому.

"Україна ж у цьому творі постає космічною державою, що співпрацює зі США, Англією, Німеччиною, бере участь у програмі польотів до інших планет, що розміщені в глибинах космосу. Саме в таких історико-суспільних умовах розгортається сюжет науково-фантастичного роману «Країна блакитних орхідей»: газета «Київські Вісті» отримує повідомлення від Святошинської обсерваторії, що от-от трапиться сенсація: рік тому на Марс відправили корабель Queen of Victoria, і ось він нарешті подав сигнал і летить до Києва".

Лілік додає, що художній світ роману Мирослава Капія оптимістичний, життєствердний, автор вражає своєю прозірливістю: він передбачає не лише існування незалежної української держави, а й появу телебачення, масового автомобілебудування, планів щодо колонізації Марсу.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube, WhatsApp, TikTok.

Топ дня

Вибір редакції

На початок