Національний архітектурно-історичний заповідник "Чернігів стародавній" та Київський національний університет будівництва і архітектури (КНУБА) підписали меморандум про співпрацю. Директорка заповідника Наталія Реброва каже: меморандум безстроковий та спрямований на співпрацю зі збереження історичних пам’яток Чернігова.
"Для «Чернігова стародавнього» зараз важливо визначити шлях реставрації основних пам'яток, зокрема, Спасо-Преображенського собору. Це можуть визначити тільки фахівці, які сконцентровані саме в Київському національному університеті будівництва і архітектури", — говорить Наталія Реброва.
Нагадаємо, у жовтні 2023 року представникам Української православної церкви Московського патріархату припинили право користування найдавнішим собором міста — Спасо-Преображенським. Тоді комісія Мінкульту визнала його стан жахливим, будівлю опечатали, згодом провели там генеральне прибирання, і тепер він працює як музей. Для реставрації собору зараз збирають гроші. Крім того, заповідник "Чернігів стародавній" повернув із незаконного користування Чернігівської єпархії УПЦ МП низку інших об’єктів.
Зі слів Наталії Ребрової, вони покажуть керівництву університету найпроблемніші об’єкти заповідника.
"Передбачено, що при визначенні конкретних кроків ми підпишемо додаткові угоди. Сподіваємося, що одна із перших буде щодо проходження практики студентів і залучення фахівців викладацького складу до аналізу стану наших пам'яток", — пояснює Реброва.
Перший проректор університету Денис Чернишев про це говорить так:
"Будемо готувати студентів. У нас, окрім архітекторів, дизайнерів, є і конструктори, і фахівці з інженерних систем".
Керівник центру захисту та реставрації історико-культурної спадщини України КНУБА Микола Томенко говорить: ідею співпраці з заповідниками країни просуває вже кілька років.
"Моя ідея була пов'язана з тим, що студенти, які будуть будівельниками, архітекторами чи реставраторами, повинні побачити найунікальніші історико-архітектурні перлини України. Тому ми до навчального процесу залучаємо поїздки найвідомішими місцями України", — каже Томенко.
Студент Джастін Варга говорить: хотів би приїхати до Чернігова на практику.
"У нас щороку організовують різноманітні будівельно-архітектурні практики, але в основному вони на базі нашого університету. Виїзні також організовуються, але не так часто. Звичайно, хочеться побувати на практиці в цьому заповіднику, тому що пам'ятки тут вражаючі й в історичному плані, і в плані архітектурної цінності".
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube, WhatsApp, TikTok.