Перейти до основного змісту
На Чернігівщині буде проводитися вакцинація диких тварин проти сказу

На Чернігівщині буде проводитися вакцинація диких тварин проти сказу

На Чернігівщині буде проводитися вакцинація диких тварин проти сказу
Дикий вовк у лісі. Getty Images (ілюстративне)

На Чернігівщині з 30 вересня буде проводитися вакцинація (імунізація) диких тварин проти сказу. Йдеться про хижаків, зокрема лисиць, вовків та єнотовидних собак.

Про це в коментарі Суспільному повідомив начальник ГУ Держпродспоживслужби в області Юрій Павлішен.

Як проводитиметься імунізація диких тварин

Цього року на відміну від попередніх років імунізацію проводитимуть власноруч (раніше вакцини розкидувалися з літаків, — ред.). Бригада фахівців, до якої входитимуть ветеринарний лікар, лісник, єгер, мисливець, обходитимуть територію і розкладатимуть брикети із пероральноюСпосіб приймання препаратів через рот. вакциною.

"Це наша українська вакцина "Орісвак". Брикети-приманки з вакциною розміром із сірникову коробку та мають запах м'ясокісткового борошна. Вона призначена саме для м'ясоїдних тварин. Коли тварина прокусує брикет, вакцина потрапляє на слизову оболонку її ротової порожнини й таким чином здійснюється імунізація", — пояснює Юрій Павлішен.
На Чернігівщині протягом місяця буде проводитися вакцинація диких тварин проти сказу
Начальник ГУ Держпродспоживслужби в області Юрій Павлішен. Юрій Павлішен

Він уточнює, що через мінну небезпеку бригади фахівців в ліси не заходитимуть. Вакцину будуть розкидувати поряд з лісами, на узбіччях доріг та неподалік населених пунктів.

Загальна територія, яку планують обробити протягом вакцинальної кампанії, понад 17 тисяч кілометрів.

Ситуація зі сказом в області

За словами Юрія Павлішена, з початку 2024 року на Чернігівщині виявлено 12 неблагополучних пунктівНеблагополучні пункти — території чи населені пункти, де були виявлені тварини, в яких встановили діагноз "сказ". по сказу, в яких захворіло 14 тварин — сім котів, чотири лисиці, два єнотовидні собаки та одна свійська собака. За аналогічний період 2023 року — було сім неблагополучних пунктів, в яких захворіло дев'ять тварин.

"Збільшення випадків сказу пов'язане зі збільшенням кількості популяції лисиць у лісах Чернігівщини. Зокрема йдеться про червону лисицю. Популяція цієї лисиці в мисливських угіддях області станом на 1 червня 2024 року склала в середньому 2,1 голови на тисячу гектарів при науково-обґрунтованій нормі не більше однієї лисиці на тисячу гектарів. Тобто кількість лисиць збільшилася в два рази", — пояснив Юрій Павлішен.

Тому імунізація — це єдиний дієвий спосіб вакцинації диких тварин проти сказу, каже начальник ГУ Держпродспоживслужби.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

Топ дня

Вибір редакції

На початок