Директор "Ділового центру" та депутат Чернігівської облради Олександр Кузьменко підтвердив інформацію про обшуки на комунальному підприємстві. Вони пройшли минулого тижня. У коментарі Суспільному він розповів, що не погоджується з тим, що йому інкримінують правоохоронці, а саме: облаштування криптоферми та махінації з комунальним майном.
"Мені нічого не інкримінують, проходили тільки обшуки. Були вилучені документи. Все решта — надумане і немає під собою ніякого підґрунтя. Обладнання (для майнінгу криптовалюти, — ред.) до комунального підприємства не відноситься".
Олександр Кузьменко також заперечує інформацію поліції про те, що на балансі у "Ділового центру" понад 50 будівель. Орендну плату, каже, на комунальне майно не занижував.
"На комунальному підприємстві дев'ять будівель, більше їх немає, це по-перше. З 2020 року всі приміщення, все майно здаються в оренду через Prozzoro. Тому в системі Prozzoro чітко визначені правила передачі майна в оренду і також законом "Про передачу комунального майна в оренду". Тому цифра в 10-15 разів (мова про занижену вартість оренди, — ред.), 50 будівель — це повна нісенітниця. Є балансова вартість будівлі, від неї розраховується квадратний метр для передачі в оренду. Все".
Зі слів керівника підприємства, на запит правоохоронців вони надали всі необхідні документи.
"Вони прийшли й показали постанову, ми виконали рішення правоохоронців. Надали всі дані, всі документи, які стосуються підприємства. Ніхто не ховав і не ховає документи. Всі працівники допомагали, ми все надали".
Щодо звинувачень в облаштуванні ферми криптовалюти Олександр Кузьменка відповів наступне:
"Що означає незаконне? Людина чи товариство в приміщенні, яке орендує, поставило собі лічильники, обладнання і працює з серверами. В чому незаконність? Це вони так хотіли б, щоб так було, але воно насправді по-іншому (мова про правоохоронців, — ред.). Там комерційне підприємство законно підключило обладнання, лічильники. Всі, хто орендує, комунальні послуги сплачують, у нас немає проблем з користувачами. В будівлі 100 організацій, які працюють і платять гроші за електроенергію".
В чому суть справи
Керівнику КП "Діловий центр" та його спільникам поліцейські інкримінують незаконне облаштування ферми з криптовалюти, а також незаконні махінації з комунальним майном. Правоохоронці з'ясували, що керівник комунального підприємства, яке має на балансі понад 50 будівель, упродовж кількох років штучно занижував орендну плату на комунальне майно.
Як повідомляє ГУ Нацполіції у Чернігівській області, у змові з іншими посадовцями комунального підприємства, він організував здачу приміщень в оренду за штучно заниженими у 10-15 разів цінами. А саме: комунальне майно реєструвалося на аукціоні, у якому брало участь підприємство, яке зареєстровано на помічницю директора.
"Після отримання цим підприємством майна у тимчасове користування за заниженими цінами, воно пропонувалося юридичним або фізичним особам для укладення договору суборенди по вже ринковій ціні, яка у десятки разів перевищує орендну плату, дохід від якої потрапляє до підконтрольного директора ТОВ. Отримані від незаконної оборудки з майном гроші розподілялися між всіма учасниками", — йдеться у повідомленні.
За результатами обшуків поліцейські вилучили документи "чорної" бухгалтерії, а також інші докази.
"В одному з технічних приміщень поліція виявила облаштовану майнінг-ферму криптовалюти. За інформацією слідства, директор КП створив прихований за ліфтом каскад з відеокартами та самовільно підключив його до електричної мережі комунального підприємства. Щомісяця на майнінгу криптовалюти посадовець заробляв від 1 300 доларів, тим самим завдаючи збитків комунальному підприємству на рахунках за крадену електроенергію".
Як коментують ситуацію в Чернігівській обласній раді
Голова Чернігівської обласної ради Олена Дмитренко Суспільному розповіла, що зараз ведеться слідство. У КП "Діловий центр" вилучили частину документів по суборенді.
"Про криптовалюту вперше чую. Частину документів по суборенді в ході розслідування у "Діловому центрі" вилучали. Це поки недоведено. Закінчиться слідство — тоді будемо говорити", — сказала Дмитренко.
Наразі зі слів Дмитренко, чиновник залишається на посаді поки його вина не буде доведена.
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.