Голова федерації роботодавців Чернігівщини пропонує залучати іноземців до роботи на підприємствах

Голова федерації роботодавців Чернігівщини пропонує залучати іноземців до роботи на підприємствах

Для роботи на українських підприємствах загалом та Чернігівщини зокрема пропонують активніше залучати іноземців з інших країн Європи та Азії.

Про це в ефірі суспільно-політичного ток-шоу "Що відбувається" зазначив голова федерації роботодавців Чернігівщини Олег Авер'янов.

Голова федерації роботодавців Чернігівщини пропонує залучати іноземців до роботи на підприємствах
Олег Авер'янов. Суспільне Чернігів
"З того самого Узбекистану, Індонезії, а чому ні? Сьогодні, для того, щоб працевлаштувати людину, з-за кордону, то за неї треба заплатити. Це податок. Тобто, законодавство розраховане таким чином, що нам це невигідно. Але якщо у нас нема своїх людей? Перше — треба навчати своїх людей, і це держава також повинна системно виконувати роботу в цьому напрямку. Друге — розширювати законодавство, щоб до нас їхали люди з інших країн, і це нормально".

Відповідні дозволи на роботу іноземців в Україні, про які каже Авер'янов, видаються на термін від шести місяців до трьох років та коштують:

  • на строк до шести місяців включно — три прожиткові мінімуми для працездатних людей (9 084 гривні, — ред.);
  • на строк від шести місяців до року включно — п'ять прожиткових мінімумів для працездатних людей (15 140 гривень, — ред.);
  • на строк від року до двох включно — вісім прожиткових мінімумів для працездатних людей (24 224 гривні, — ред.);
  • на строк від двох років до трьох включно — десять прожиткових мінімумів для працездатних людей (30 280 гривень, — ред.).

Розмір плати за продовження дії дозволу зменшується на один прожитковий мінімум від розміру плати за видачу дозволу на відповідний строк.

Також такі дозволи можна отримати безоплатно:

  • іноземцями, які почали процес визнання біженцем або людиною, яка потребує додаткового захисту;
  • іноземцям та людям без громадянства, які прибули в Україну з метою навчання у закладах вищої освіти та мають намір у період навчання і після закінчення навчання, за умови працевлаштування не пізніше ніж за 30 календарних днів до моменту завершення навчання, офіційно працювати в Україні;
  • людям, які подали заяву про визнання їх людиною без громадянства;
  • іноземцям або людям без громадянства, які брали безпосередню участь у відсічі та стримуванні збройної агресії Російської Федерації проти України.

Також бізнесмен додає, що на його підприємстві є вакансія із зарплатою в 35-40 тисяч гривень на посаду оператора станків з числовим програмним керуванням. Проте наразі знайти професійну людину на цю позицію їм так і не вдалося через їх відсутність на ринку. Тому, на його думку, за допомогою робочої сили з-за кордону можна розв'язати подібні проблеми підприємців.

"Проблема в тому, що підприємства стикаються з тим, що люди, які до нас звертаються, всі хочуть високу зарплату у 20-30 тисяч гривень. Але коли ти пропонуєш йому стати, наприклад, за сварку і показати свою роботу, то людина не вміє", — сказав бізнесмен.

Також на підприємстві Авер'янова "Пожмашина" готові приймати на роботу ветеранів війни.

"Ми навпаки розраховуємо на цих людей. Я вивчав досвід Ізраїля, і в них також була війна, і ці люди, які поверталися з війни, вміють брати на себе відповідальність. Не вагаються в прийнятті рішень, і вони не теоретики, а практики. Насправді таких людей, навпаки, підприємства дуже потребують. І ми готові навчати цих людей", — сказав Олег Авер'янов.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок