На Чернігівщині засудили жінку, яка, працюючи листоношею, привласнила собі виплати іншої людини

На Чернігівщині засудили жінку, яка, працюючи листоношею, привласнила собі виплати іншої людини

На Чернігівщині засудили поштарку, яка забрала чужі виплати, Корюківський суд, 2024
Суддівський молоток та гаманець з грошима. Getty Images

У Корюківському районі на Чернігівщині засудили жінку, яка, працюючи листоношею, привласнила собі виплати іншої людини у сумі 2 887 гривень 12 копійок.

Відповідний вирок виніс Корюківський районний суд Чернігівської області.

Як йдеться у Єдиному державному реєстрі судових рішень, торік (21 червня 2023 року) вона підробила підпис людини, якій були адресовані виплати, та витратила ці гроші на власні потреби.

Окрім того, листоноша внесла недостовірні відомості в офіційні документи і передала їх для звіту начальнику пересувного відділення поштового зв`язку.

Таким чином суд визнав жінку винною за трьома статтями Кримінального кодексу України:

  • частиною 4 статті 191 КК України (привласнення чи розтрата чужого майна в умовах воєнного стану) — призначити їй покарання у виді п'яти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з забезпеченням схоронності довірених підприємствами, установами та (або) організаціями матеріальних цінностей строком на один рік;
  • частиною 1 статті 358 КК України (підроблення документів) — призначити їй покарання у виді штрафу у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 1 700 гривень.
  • частиною 4 статті 358 КК (використання завідомо підробленого документу) — призначити їй покарання у виді штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 гривень.

З огляду на те, що менш суворе покарання поглинається більш суворим покаранням, суд призначив покарання за першою із цих статей — тобто у виді п'яти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов`язані зі зберіганням матеріальних цінностей, строком на один рік.

Але також суд врахував, що обвинувачена "повністю визнала свою вину, щиро розкаюється, обіцяє не скоювати нових злочинів і раніше не судима". Окрім того, зважив на її вік, освіту, сімейний стан та ступінь тяжкості вчинених кримінальних правопорушень.

У підсумку — суд вирішив звільнити від відбування покарання з випробуванням, з іспитовим строком на один рік.

Тепер жінці потрібно періодично з'являтися для реєстрації в органах пробації. Та не можна виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.

Разом з тим, згідно з вироком, за проведення судових почеркознавчих експертиз, нарахували виплатити на користь держави 4 780 гривень.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок