Виготовляють протези ніг та займаються реабілітацією: як працює центр протезування у Чернігові

Виготовляють протези ніг та займаються реабілітацією: як працює центр протезування у Чернігові

У Чернігові працює центр протезування, ортезування і реабілітації "Без обмежень", де виготовляють протези ніг та займаються реабілітацією. Зі слів техніка-протезиста Євгена Ребрини, це єдиний центр в місті, де є майстерня з виготовлення протезів. Центр здійснює безоплатне протезування за держаною програмою. Звертаються до них як військові, так і цивільні.

Ветеран Юрій Вєткін вчиться ходити на новому протезі. Він втратив ногу у 2022 році під час оборони Чернігова. Проходив реабілітацію в Німеччині, там Юрію поставили англійський протез. Зараз міняє його на новий, українського виробництва.

"Перелаштовую куксу, у мене кукса подалася вперед, тому що я дуже довго не протезувався. На цьому протезі я можу сідати навіть рівно. А цей протез, бачите, яка контрактура, під яким кутом. Треба, щоб нога отак от стояла, а в мене вона отак от стоїть. Тому дуже важко ходити на цьому протезі", — розповідає і показує свої протези Юрій Вєткін.
Ветеран Юрій Вєткін розповідає про свої протези ніг та протезування у Чернігові
Юрій Вєткін. Суспільне Чернігів

Він звернувся до Чернігівського центру протезування, ортезування і реабілітації "Без обмежень", який обрав з кількох причин:

"Протезист повинен мати великий досвід, своє бачення. Тобто він не тільки має бачити, що за людина, він ще й має з ним працювати, як психолог".
Виготовляють протези ніг та займаються реабілітацією: як працює центр протезування у Чернігові
Новий протез ноги Юрія Вєткіна. Суспільне Чернігів

Крім того, каже Юрій, тут є майстерня з виготовлення протезів.

"Тобто не треба нікуди їхати, якщо щось треба підлаштувати або підкрутити, усі звертаються сюди. Наприклад, якщо ти міняєш якісь кросівки на інші, то треба стопу вже по-новому підкручувати".

Євген Ребрина розповідає:

"Протези виготовляються за державною програмою, як військовим, так і цивільним. Підприємство безпосередньо виготовляє тут, на місці, в Чернігові, протези. Конкретніше, куксоприймачі до протезів. При цьому використовуються сучасні імпортні комплектуючі та матеріали".
Технік-протезист Євген Ребрин розповідає, як у Чернігові виготовляють протези ніг та займаються реабілітацією
Євген Ребрина. Суспільне Чернігів

Євген Ребрина говорить: виготовлення протеза – тривалий процес, який починається з огляду пацієнта.

призначення, складання певних документів, оформлення. Потім робиться гіпсовий зліпок, з якого виготовлюється куксоприймальна гільза".

Євген пояснює: від виготовлення гіпсової моделі залежить увесь подальший процес.

"При її виготовленні враховуються всі його антропометричні дані. Від правильності виготовлення цього елементу залежить кінцевий результат протезування. Це є основне в протезуванні".

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок