На Чернігівщині понад 700 людей звернулися за допомогою через укуси тварин

На Чернігівщині понад 700 людей звернулися за допомогою через укуси тварин

Собака
Собака. Getty Images

За останні п'ять місяців на Чернігівщині люди стали більше звертатися за медичною допомогою через укуси тварин. Показники зросли на 13% у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року. Загалом понад 700 людей від початку 2024-го звернулися за допомогою.

Про це Суспільному розповів спеціаліст відділу комунікації інформаційно-роз`яснювальної роботи Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Вадим Балінський.

Призначено лікування 184 людям, 18 — відмовились від проведення антирабічних щеплень та мають ризик захворіти на сказ, сказав Вадим Балінський.

"Сказ — це гостре особливо небезпечне вірусне захворювання, яке передається через укуси, слину тварин. Характеризується пошкодженням центральної нервової системи і завжди закінчується смертю. Інкубаційний період при захворюванні триває від 30 днів до трьох місяців. У деяких випадках він може складати 10-12 днів і навіть до одного року.

Після укусу тварин медики радять:

  • рану ретельно промити, а краї обробити спиртом або розчином йоду, накласти стерильну пов’язку;
  • вчасно звернутися за медичною допомогою та отримати антирабічне щеплення (щеплення актуальні в перші 14 днів від моменту зараження);
  • під час курсу антирабічних щеплень не пропускати процедури та не переривати курс, дотримуватись режиму, встановленого лікарем. Не вживати алкоголю, уникати переохолоджень та перегрівань;
  • тварину, яка покусала, не потрібно вбивати, за нею необхідно спостерігати протягом 10 діб (при зверненні потерпілого за медичною допомогою лікувальний заклад інформує територіальні установи).

Як повідомили в обласному центрі контролю та профілактики хвороб, на Чернігівщині з 2016 року ніхто з людей не хворів на сказ. Щодо кількості тварин, у яких зафіксували сказ, в Держпродспоживслужбі повідомили, що нададуть інформацію згодом.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок