Секретарю Ніжинської міської ради оголосили підозру

Секретарю Ніжинської міської ради оголосили підозру

Вручили підозру секретарю Ніжинської міської ради
Підозра посадовцю Ніжинської міської ради. Поліція Чернігівської області

Секретарю Ніжинської міської ради Юрію Хоменку на Чернігівщині повідомили про підозру. Чоловік проігнорував ухвалу суду про відсторонення від займаної посади керівника комунального підприємства, який є фігурантом кримінального провадження щодо розкрадання бюджетних коштів на ремонті дороги в Ніжині.

Цю інформацію Суспільному підтвердив секретар Ніжинської міської ради Юрій Хоменко.

Оголосили підозру секретарю Ніжинської міської ради
Юрій Хоменко, секретар Ніжинської міської ради. З Facebook-сторінки Юрія Хоменка
"По цьому факту було відкрито кримінальне провадження ще дев'ять місяців тому і зараз оголосили підозру", — розповів Хоменко.

Поліція Чернігівської області на своєму сайті повідомляє: за даними слідства встановлено, що посадовець Ніжинської міської ради був призначений відповідальним за виконання судової ухвали з відсторонення від займаної посади керівника одного з управлінь міськради, який є фігурантом кримінального провадження щодо заволодіння бюджетними коштами.

Нагадаємо, мова йде про начальника управління ЖКГ та будівництва Ніжинської міської ради Анатолія Кушніренка. У травня 2023 року йому повідомили про підозру в зловживанні службовим становищем і розтраті коштів міського бюджету у розмірі понад 900 тисяч гривень.

Поліція повідомляє, що підозрюваний посадовець (Хоменко — ред.) проігнорував надіслану до Ніжинської міськради відповідну ухвалу апеляційного суду з супровідним листом від Слідчого управління поліції Чернігівщини.

"Посадовець скористався своїми службовими повноваженнями, підготував та зареєстрував лист про повернення отриманого документу до ГУНП в області без виконання", — йдеться у повідомленні.

У коментарі Суспільному секретар Ніжинської міської ради Юрій Хоменко повідомив, що він наразі не відсторонений від посади, готовий відстоювати свою невинуватість в суді та пояснює вручену йому підозру.

"В серпні 2023 року в той день був відсутній міський голова Ніжина і перший заступник. Був лист, який надійшов не на конкретну особу, а на Ніжинську міську раду. Коли їх не було на роботі, лист розписали на мене. В моїх посадових інструкціях чітко прописано давати відповіді на листи. Я виконав інструкцію і дав відповідь в той же день, що я фізично не можу виконати дану ухвалу. І про це одразу повідомив слідчого, який надіслав ухвалу", — розповів Юрій Хоменко.

За совами секретаря міськради, у цій справі він також вбачає політичну складову.

"Є факти банального політичного переслідування і, я вважаю, цю справу абсолютно замовною. Є опоненти, є депутати Ніжинської міської ради, які лобіюють інтереси, щоб дискредитувати мене. Чому я так кажу? Бо депутати-опоненти ставлять намети та ставлять людей, які у них на зарплаті або в одній партії, збирати проти мене підписи".

Секретарю Ніжинської міськради повідомили про підозру в умисному перешкоджанні виконанню ухвали суду за частиною 2 статті 382 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання до п'яти років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок