У Чернігові пропонують ліквідувати Муніципальну варту: питання розглянуть на сесії

У Чернігові пропонують ліквідувати Муніципальну варту: питання розглянуть на сесії

Сесія Чернігівської міської ради
Сесія Чернігівської міської ради. Суспільне Чернігів

Ліквідувати комунальне підприємство "Муніципальна варта" — такий проєкт рішення оприлюднили на сайті Чернігівської міської ради. За словами в.о. міського голови Олександра Ломака, це рішення ініціювала депутатка Марина Семененко.

У проєкті рішення йдеться про те, що "Муніципальна варта" має бути ліквідована через "неналежне виконання статутних завдань, а також з метою оптимізації управління суб’єктами господарювання комунальної форми власності і збільшення видатків бюджету міської територіальної громади на потреби ЗСУ".

Також Олександр Ломако сказав, що 28 травня буде сесія міської ради, на якій планують винести це питання на голосування.

Нагадаємо, КП "Муніципальна поліція" було створене наприкінці листопада 2016 року рішенням Чернігівської міської ради. У липні 2017 року назву КП змінили на "Муніципальна варта".

В пояснювальній записці, що додається до проєкту, серед причин, які є підставою для ліквідації КП "Муніципальна варта", вказуються заангажованість і підпорядкованість співробітників Мунварти окремим посадовим особам Чернігівської міської ради.

Крім того, у пояснювальній записці йдеться про те, що посадових осіб підприємства рішенням виконкому Чернігівської міської ради уповноважили на складання протоколів про адміністративні правопорушення у сфері благоустрою, захисту прав споживачів, торговельній діяльності, у сфері праці й зайнятості населення тощо.

"А ці повноваження є дублюючими, оскільки Кодексом України про адміністративні правопорушення протоколи у вказаних категоріях справ мають право також складати уповноважені особи Національної поліції, Держпродспоживслужби, Держпраці, Державної екологічної інспекції тощо".

Щодо економічного обґрунтування, то згідно з пояснювальною запискою, ліквідація КП "Муніципальна варта" дозволить зекономити міському бюджету 38 мільйонів 667 тисячі 300 гривень, що передбачені відповідною Програмою на забезпечення діяльності комунального підприємства “Муніципальна варта” Чернігівської міської ради на 2024-2026 рік.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок