В "Чернігівобленерго" розповіли, що означають графіки аварійних відключень та чого чекати найближчим часом

В "Чернігівобленерго" розповіли, що означають графіки аварійних відключень та чого чекати найближчим часом

Доповнено
Відключення електропостачання на Чернігівщині, травень 2024 року
Відключення електропостачання на Чернігівщині. Суспільне Чернігів

Графіки аварійних відключень споживачів електричної енергії, які були застосовані на Чернігівщині ввечері 14 травня, вводяться вимушено в усіх регіонах України у зв'язку з дефіцитом в енергосистемі. Це відбулося внаслідок російських обстрілів та зростання споживання через похолодання. Такі графіки за необхідності будуть використовувати й надалі і їх не треба плутати з погодинними відключеннями.

Про це у коментарі Суспільному розповіла речниця АТ "Чернігівобленерго" Катерина Дроздова.

"Про погодинні відключення ми маємо інформувати споживачів за кілька годин до вимкнення. У разі ж аварійних відключень, з чим стикнулися зараз (це вперше після зими 2022-2023 років), у нас немає цього часу, бо це відбувається у зв'язку з несподіваним виникненням дефіциту", — пояснює Катерина Дроздова.

За її словами, є графік аварійних відключень (ГАВ) і спеціальний графік аварійних відключень (СГАВ). Їх вводять в дію і для підприємств, і для населення без попередження.

У оператора системи розподілу є 15 і три хвилини відповідно, щоб відключити споживачів у разі потреби.

"У спеціальному графіку аварійного відключення — три черги, у графіку аварійного відключення у нас 10 черг. Відповідно, якщо відключали, скажімо, 1, 2, 3 черги, то наступними будуть 4, 5, 6 черги. За необхідності, черги можуть вимикати не почергово, а одночасно", — пояснює Катерина Дроздова.

Дізнатися о котрій годині будуть відключати електропостачання за певною адресою у разі застосування аварійних відключень — неможливо. Однак кожен споживач може з'ясувати для себе, до якої черги він належить.

"Така інформація розміщена на сайті "Чернігівобленерго" у розділах "Графіки аварійних відключень" та "Спеціальні графіки аварійних відключень". Номер черги — це перший cтовбчик у таблиці. "Графіки погодинних відключень" можна знайти у тому ж розділі", — каже Катерина Дроздова.

Що стосується промислових споживачів, то для них графіки обмеження потужності будуть діяти протягом всієї доби 15 травня.

Ввечері 15 травня, у зв'язку з дефіцитом електроенергії в мережі, на Чернігівщині відключені 5, 9 та 10 черги споживачів згідно з графіками аварійного відключення.

Нагадаємо, 8 травня на Чернігівщині ввели графіки обмеження електричної потужності для підприємств.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок