Перейти до основного змісту
У школах Чернігова планують оновити харчоблоки: у яких саме та за чиї гроші

У школах Чернігова планують оновити харчоблоки: у яких саме та за чиї гроші

Харчоблоки у школах Чернігова планують оновити
Кухня порожнього сучасного ресторану. Getty Images

У школах Чернігова планують оновити обладнання у харчоблоках та зробити в них капітальний ремонт. У трьох закладах освіти — за допомогою благодійників, ще у трьох — отримавши субвенцію від держави та доклавши гроші з міського бюджету.

Про це розповів начальник управління освіти Чернігівської міської ради Василь Білогура на нараді у міськраді 30 квітня.

За його словами, на сьогодні є домовленості з партнерами щодо харчоблоків у школах №13, №20 та №33.

"Фактично передбачається по цим договорам не лише капітальний ремонт харчоблоків, а і, що дуже важливо, повне оновлення обладнання. Школа №13 — це в рамках співпраці з DECIDE.DECIDE Швейцарсько-український проєкт "Децентралізація для розвитку демократичної освіти", який реалізується в Україні. Школи № 20 та №33 — це буде в рамках співпраці з ACTEDACTED — французька неурядова організація.".
Начальник управління освіти Чернігівської міської ради Василь Білогура
Василь Білогура. Суспільне Чернігів

Ще в дев'яти закладах освіти, як пояснив Білогура, планують "точково за запитом шкіл оновити обладнання на харчоблоках". Це буде також у рамках співпраці з ACTED.

Окрім того, рішення про виділення коштів на ремонти харчоблоків ухвалили і на рівні уряду.

"Управління освіти розробляє документацію для можливості участі в конкурсі на отримання державної субвенції. Це документація по школі №3 як найбільшої за кількістю учнів у місті. Управління капітального будівництва розробляє проєкт. Також це школи №1, 11, 35".

За словами Білогури, є розроблена документація і по школі №5, але, за умовами отримання субвенції, ця школа не підходить за кількістю учнів.

Ще одна умова — співфінансування: 30% необхідної суми має доплатити місто.

Враховуючи, що приблизна вартість одного харчоблоку від 10 до 15 мільйонів гривень, з бюджету громади це — від трьох мільйонів гривень на школу, зазначив Білогура.

"У зв'язку з тим, що досить багато обладнання від донорів, нам все одно треба буде переглядати програму по обладнанню, яка прийнята виконкомом на підтримку КП "Шкільне". То, можливо, треба трошки почекати, щоб були кошти на співфінансування".

За словами Василя Білогури, рекомендації щодо того, яке саме обладнання має бути на харчоблоках у школах, розроблені з залученням експертів всеукраїнського рівня та відповідно до вимог якості харчування.

"Те, яке ми останнім часом закуповували. Воно є енергоефективним, дороговартісним, але, насамперед, тут питання підходу до організації якісного харчування. Окрім того, ремонти не робили багато років, і тут навіть закупівля обладнання передбачає і переробити каналізацію, і водопровід, і електромережі. Вимоги сьогодні набагато жорсткіші, а приміщення залишились старі", — пояснив Білогура.

Також начальник управління освіти зазначив, що у рамках співпраці з ACTED планують поліпшити укриття та замінити вікна у школі №30. Додатково залучають благодійників, щоб відновити після ракетного удару 17 квітня школу №16.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

Топ дня

Вибір редакції

На початок