Донька найстаршої матері України Валентини Підвербної проживає в новій родині: що відомо про опікунку

Донька найстаршої матері України Валентини Підвербної проживає в новій родині: що відомо про опікунку

Донька Валентини Підвербної Анна у новій родині
Донька Валентини Підвербної Анна. Суспільне Чернігів

Донька найстаршої матеріВалентина Підвербна 22 лютого 2011 року в Чернігівському пологовому будинку за допомогою кесарського розтину народила дівчинку. На той момент жінці було 65 років. Вона вважається найстаршою породіллею нашої держави, що було зафіксовано у Книзі рекордів України. України Валентини Підвербної Анна вже кілька тижнів проживає в новій родині у Чернігові. Дівчинку забрали в сім'ю з центру соціально-психологічної реабілітації дітей у селі Хмільниця, де вона перебувала після того, як її вилучили від матері. Тимчасову опіку над дитиною взяла знайома родини Підвербних 50-річна Олена.

Про це у коментарі Суспільному розповів заступник голови Чернігівської обласної ради Дмитро Блауш, який ще минулого року взяв на контроль ситуацію з дитиною.

За його словами, Олена — знайома Підвербних. Вона з мамою Ані Валентиною ходила в одну релігійну організацію.

"Вона весь цей час підтримувала зв'язок з Анею. Вона написала заяву, щоб взяти під тимчасову опіку дитину. Ще до того моменту, коли дівчинка потрапила до терцентру, в них з Оленою вже були дружні стосунки", — розповів Дмитро Блауш.

Він також додав, що підтримує постійний зв'язок із дівчинкою, переписуючись з нею в Instagram, тож знає, як відчуває себе дитина в новій родині.

"Аня щаслива і дуже хотіла до неї. Їй із нею подобається більше, ніж із мамою. Вони там разом і уроки вчать і займаються... Наскільки я отримую зворотний зв'язок від Ані — Аня щаслива".

З Оленою дівчинка живе вже декілька тижнів, з березня, каже Дмитро Блауш. Також, за його словами, він вже спілкувався із самою Оленою телефоном.

"Досі відкрите питання щодо корекції зору Ані й треба зробити ще ряд маніпуляцій до самої операції. Тому ми тримаємо зв'язок".

Що відомо про справу Підвербної

Справу проти Підвербної порушили після того, як в соціальній мережі у квітні 2023 року з’явилися дописи її доньки, де дівчинка розповіла про фізичне та психологічне знущання з неї з боку матері. Вона писала, що мати її б’є, дряпає, цькує, забороняє митися і хоче довести до самогубства.

25 квітня рішенням виконавчого комітету Чернігівської міськради дитину вилучили від матері та помістили до лікарні. Там вона перебувала місяць.

26 травня дитину з лікарні перевели до центру соціально-психологічної реабілітації дітей у селі Хмільниця.

20 жовтня 2023 року Новозаводський районний суд Чернігова ухвалив рішення відібрати дитину у Валентини Підвербної без позбавлення її батьківських прав.

У грудні Валентина Підвербна подала апеляцію на рішення Новозаводського районного суду Чернігова відібрати її 12-річну доньку та хоче, аби та повернулася додому.

21 лютого Чернігівський апеляційний суд залишив без змін рішення першої інстанції щодо відібрання доньки у найстаршої матері України Валентини Підвербної.

Раніше Новозаводський районний суд Чернігова розглядав інші справи Валентини Підвербної — щодо неналежного виконання батьківських обов’язків та вчинення домашнього насильства проти її доньки. Обидві справи закрили. До цього на початку березня 2023 року суд закрив ще одну адміністративну справу про невиконання Підвербною обов’язків щодо виховання дітей.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок