Батьки учнів школи №19 у Чернігові не хочуть, щоб їх діти після 9 класу йшли до іншого закладу: в чому причина

Батьки учнів школи №19 у Чернігові не хочуть, щоб їх діти після 9 класу йшли до іншого закладу: в чому причина

Батьки учнів чернігівської школи №19 хочуть, щоб на базі їх закладу створили академічний ліцей. В міському управлінні освіти відповідають, що наразі в Чернігові такої потреби немає.

Батьківський актив, освітяни та посадовці обговорили це питання під час зустрічі 22 квітня в управлінні освіти Чернігівської міськради. Цю зустріч ініціювала міська військова адміністрація.

Батьків не влаштовує те, що згідно з реформою, у 19-й школі діти навчаються з першого по дев'яті класи, а далі мають переходити у ліцей. Мати учня школи №19 Тетяна Вертебна, у коментарі Суспільному, пояснила позицію батьків так:

Батьки учнів школи №19 у Чернігові хочуть ліцей
Тетяна Вертебна, мати учня ЗЗСО №19. Суспільне Чернігів
"Ліцей з трьома ланками освіти, тобто, щоб діти навчалися з першого до 11, з часом до 12 класу. В нас навчається 1 460 учнів, а школа може прийняти набагато більше. Ми маємо і басейн, ми маємо два спортзали, хореографічний зал, ми маємо чудові майстерні, в яких можна технології проводити, комп’ютерні класи в нас є, в нас є чудовий викладацький склад, який готує дітей на олімпіади".

У 2018-му році розпочалася реформа шкільної освіти, яка передбачає перехід на 12-річне навчання та рівні повної загальної середньої освіти. За інформацією міського управління освіти, з першого до четвертого класу можна здобути освіту у початковій школі, з п'ятого до дев'ятого класу базову середню освіту можна отримати в гімназії. 10-й, 11-й, 12-й класи — профільна середня освіта, яка здобувається в академічних ліцеях.

Батьки учнів школи №19 хочуть ліцей
Батьки, освітяни та посадовці на зустрічі обговорюють питання школи №19. Суспільне Чернігів

Тетяна Вертебна розповідає, що вони почали писати звернення у 2023 році. Спочатку зібрали підписи батьків і звернулися до управління освіти. Тоді створили петицію на сайті міської ради, зібрали необхідну кількість голосів. Але в обох випадках відповідь була негативною. Тетяна каже, жодного посилання на якісь законодавчі акти у відповідях не отримали.

"Ми зверталися до депутатів місцевої ради, майже до всіх. До обласної ради зверталися, до пана Брижинського, ну ми вже майже всіх обійшли".

Мати учениці школи №19 Юлія Вахненко вважає, що в нинішніх умовах дітям буде більш безпечно продовжувати навчання у своїй школі.

Батьки учнів школи №19 хочуть ліцей
Юлія Вахненко, мати учениці ЗЗСО №19. Суспільне Чернігів
"Я спілкуюся зі своєю дитиною, бачу інших дітей, і розумію, що вони знаходяться в стані стресу. Тому приймати рішення про те, що навіть в дев'ятому класі треба буде перейти до іншої школи, нам психологічно складно".

За словами начальника міського управління освіти Василя Білогури, наразі потреби у створенні ще одного академічного ліцею немає.

Батьки учнів школи №19 хочуть ліцей
Василь Білогура, начальник міського управління освіти. Суспільне Чернігів
"Я можу сказати, що за ті три роки, як ми успішно реалізовуємо дану програму, права кожної дитини на здобуття повної загальної середньої освіти дотримуються. За нашими розрахунками, ми прогнозували більшу кількість середніх класів, по факту набрали меншу кількість десятих класів. Крім того, є ще частина десятих класів, які навчаються дистанційно. Наразі аналіз результатів впровадження програми і можливих потреб не передбачає необхідності внесення до неї змін", — розповів Білогура.

За даними управління освіти, в Чернігові охочих вступити до академічних ліцеїв після дев'ятого класу стає менше.

  • 2021-2022 рр. — 53 класи – 63% дев'ятикласників;
  • 2022-2023 рр. — 41 класи – 51% дев'ятикласників;
  • 2023-2024 рр. — 39 класи – 48% дев'ятикласників.

Під час зустрічі з батьками заступник начальника МВА Олексій Мисенко запропонував винести питання на сесію про створення ліцею на базі 19-го закладу освіти на умовах інших ліцеїв, тобто без початкової школи. Батьки виступили проти такого варіанту.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок