Кому оголосили підозри у справі загибелі айтівців у комплексі "Бреч" на Чернігівщині

Кому оголосили підозри у справі загибелі айтівців у комплексі "Бреч" на Чернігівщині

Кому оголосили підозри в справі загибелі айтівців в комплексі "Бреч" на Чернігівщині
Кому оголосили підозри в справі загибелі айтівців в комплексі "Бреч" на Чернігівщині. Суспільне Чернігів

Підозри у справі загибелі двох айтівців у туристично-готельному комплексі "Бреч" на Чернігівщині у серпні 2021 року оголосили колишнім директору та інженеру-енергетику.

Таку інформацію на запит Суспільного надали в Чернігівській обласній прокуратурі.

"За фактом загибелі Каснера В.Ю. та Іванова Є.В. на території ТОВ «ПГ «Бреч» повідомлено про підозру колишнім директору та інженеру-енергетику ТОВ «ПГ «Бреч» у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 272 КК України", — йдеться у відповіді на запит.

Також в прокуратурі повідомили, що наразі двом підозрюваним обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання та справу передано до Корюківського районного суду.

У суді в коментарі Суспільному розповіли, що перше досудове засідання у справі призначено на 29 квітня.

Зазначимо, що товариство з обмеженою відповідальністю "Племінне Господарство «Бреч»" входить до туристично-готельного комплексу "Бреч". Згідно з даними аналітичної системи YouControl, кінцевим бенефіціаром обох компаній є Анатолій Бондар, який помер у вересні 2023 року.

Виходячи з даних платформи для роботи з відкритими даними Опендатабот, попереднім директором ТОВ «ПГ «Бреч» був Володимир Смаглюк. За інформацією, оприлюдненої на сайті Судової влади України, саме він і фігурує у справі, як обвинувачений.

Нагадаємо, працівники однієї з IT-компаній міста, Владислав Каснер та Євгеній Іванов, потонули на очах у свідків 15 серпня 2021 року. На той момент загиблим було 26 і 29 років.

За словами очевидців, Владислав Каснер підплив ближче до штучного водоспаду. Потім йому стало зле, він закричав, його рухи були неприродними, згодом він почав тонути. На допомогу йому кинувся Євгеній Іванов, в очевидців було враження, що його також ніби вдарило струмом, і він сам пішов на дно. Обох хлопців реанімували близько години, але безрезультатно. Євгеній Іванов у воді провів сім хвилин, його дістав охоронець комплексу.

Про хід розслідування через майже два роки після загибелі, Суспільне розповідало у сюжеті:

За п'ять місяців до загибелі двох працівників Чернігівської ІТ-компанії в туристичному комплексі "Бреч" управління ДСНС в області знайшло там порушення, пов'язані з використанням та встановленням електроприладів. Два роки тому директорка готельного комплексу "Бреч" Оксана Сергійчук розповіла, що комплекс самостійно замовив експертизу, щоб розібратися, що сталося у ставку і чи безпечно там перебувати.

Детальніше про те, як і коли перевіряли комплекс "Бреч" Суспільне розповідало у сюжеті:

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок