У Прилуках у пам’ять про загиблих захисників встановлять Алею Героїв

У Прилуках у пам’ять про загиблих захисників встановлять Алею Героїв

У Прилуках у пам’ять про загиблих захисників встановлять Алею Героїв
Площа у Прилуках, де встановлять Алею Героїв. Суспільне Чернігів

Алею Героїв у пам’ять про загиблих захисників Сухополов’янської громади встановлять на площі Іоасафа Бєлгородського у Прилуках. За це рішення проголосували на виконавчому комітеті Прилуцької міської ради 16 квітня.

Начальник управління містобудування та архітектури Віктор Тесленко розповів, що над цим питанням працювали на запит Сухополов’янської громади від 11 грудня 2023 року. За підписом голови громади Дениса Росовського Прилуцька міська рада отримала звернення "щодо розгляду можливості тимчасового розміщення на центральній площі на Алеї Героїв у місті Прилуки банерів героїв Сухополов’янської громади". У тексті також йшлося, що так вирішили рідні загиблих на зустрічі з керівництвом громади 6 грудня.

Міська голова Ольга Попенко додала: з цього приводу мала кілька зустрічей з рідними загиблих жителів Сухополов’янської громади.

"Приходили батьки, дружини. Батькам хочеться, щоб пам’ять була у Прилуках. Хочуть, щоб білборди були розміщені на площі Іоасафа Бєлгородського. Це теж буде Алея Героїв, тільки вона буде продовжена, щоб ми всі мали можливість туди прийти, подякувати, вклонитися".
У Прилуках у пам’ять про загиблих захисників встановлять Алею Героїв
Ольга Попенко. Суспільне Чернігів

Вона пояснила: як альтернативу центральній площі, де встановлюють банери виключно загиблим прилучанам, обрали площу Іоасафа Бєлгородського. Ця локація, зі слів Ольги Попенко, має стати доступною для всіх громад, які матимуть бажання встановити банери загиблим землякам саме в Прилуках.

"Це не означає, що проща Іоасафа Бєлгородського тільки для Сухополов’янської громади. Місце є, але якщо прийде мама і скаже, що я живу в Ладані, але я хочу, щоб мій син був тут, щоб приходили і вклонялися, ми просто не матимем морального права не надати місця. Бо вони захищають нас", — каже Попенко.

Віктор Тесленко додав, що попередньо дане рішення позитивно підтримали на громадській раді. Суспільному він пояснив, що додаткового рішення сесії для встановлення банерів з портретами загиблих захисників не потрібно.

У Прилуках у пам’ять про загиблих захисників встановлять Алею Героїв
Віктор Тесленко. Суспільне Чернігів

"Ми ведемо мову не про капітальне будівництво, а про відведення земельної ділянки. Це тимчасове розміщення металоконструкцій з портретами загиблих. Вони будуть ставитись так, як і ми ставили на центральній площі, – на мощенні між лавами".

Банери та конструкції до них Сухополов’янська громада виготовила самостійно.

Більше детально дивіться у сюжеті, який зняли у грудні 2023 року:

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок