"Суть – не про турнікет і бинт": як проходять заняття з тактичної медицини для ліцеїстів у Чернігові

"Суть – не про турнікет і бинт": як проходять заняття з тактичної медицини для ліцеїстів у Чернігові

Як надавати першу медичну допомогу на полі бою: навчання з тактичної медицини провели для учнів Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. Як розповів інструктор з позивним "Вірус", ці знання особливо важливі для ліцеїстів, які у майбутньому можуть стати офіцерами Збройних Сил. Як відбувалися навчання – далі у матеріалі.

"Вірус" показує ліцеїстам, як правильно накладати турнікет та зупиняти різні види кровотечі. Каже:

"Суть заняття сьогодні не про турнікет і про бинт. Суть заняття – достукатися до їхніх сердець. Це майбутні офіцери, і я хочу, щоб вони берегли свій особовий склад, яким вони будуть командувати".
Інструктор з позивним "Вірус" проводить заняття з тактичної медицини для ліцеїстів для ліцеїстів Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою
Інструктор з позивним "Вірус". Суспільне Чернігів

Під час заняття інструктор розповідає ліцеїстам про ситуації, які можуть скластися на полі бою. "Вірус" пояснює, що сучасний бій — маневрений і швидкоплинний, тому важливо знати базові навички, які можуть врятувати життя.

"Суть заняття полягає в розумінні тактичної обстановки на полі бою, розумінні, що таке загроза і як працювати при загрозі. Розумінні, які є види озброєння, що може застосовувати противник".

Ліцеїст Артем Мороз каже, що ці знання необхідні, щоб у майбутньому вступити до військових вишів:

"Саме на цих заняттях нас переконали в тому, що військова справа – це дуже відповідальна та мужня, сильна духом справа".
Ліцеїст Артем Мороз проходить заняття з тактичної медицини у Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою
Артем Мороз. Суспільне Чернігів

Інший учень ліцею, Максим Тополевський, розповідає, що найцікавішою для нього була тема з евакуації пораненого з поля бою.

"Це необхідно у наш час, який в нас наразі в країні".
Ліцеїст Максим Тополевський проходить заняття з тактичної медицини у Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою
Максим Тополевський. Суспільне Чернігів

За словами класного керівника Віктора Симиряка, такі заняття необхідні не лише для тих, хто хоче бути військовим, а й для цивільного населення.

"Так як ситуація зараз нестабільна, і це може врятувати багато наших українських цінних життів".
Віктор Симиряко зі своїми учнями на занятті з тактичної медицини для ліцеїстів Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою
Віктор Симиряко. Суспільне Чернігів

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок