На руїнах школи у Чернігові кінологи-рятувальники тренують собак шукати людей під завалами

На руїнах школи у Чернігові кінологи-рятувальники тренують собак шукати людей під завалами

Кінологи пошуково-рятувального відділення ДСНС на руїнах 21-ї школи у Чернігові навчають своїх вівчарок: чотирирічну Зару та дев'ятирічних Лапу і Тошу шукати людей під завалами. Начальниця відділення Марина Сердюк говорить: в умовах, коли Росія постійно обстрілює Україну і завдає ракетних ударів, собаки дуже пришвидшують пошук і часто рятують життя.

"Зараз треба дуже швидко знаходити саме потерпілих на завалі і не втрачати часу на розбір тих конструкцій. Зараз пріоритет – швидкість, і я вважаю, що швидкість саме за кінологічною справою. Тому що так, як відчує той запах собака, так не відчує людина і не покаже жоден прилад".
Марина Сердюк
Марина Сердюк. ФОТО: Суспільне Чернігів

Зару змалку навчали шукали людей за слідом, раніше вона допомагала поліцейським. З початком повномасштабного вторгнення – допомагає шукати людей під завалами.

Бельгійські вівчарки Лапа і Тоша навчені шукати людей у лісі, але тепер їх тренують працювати на завалах. Щоб собакам було важче шукати, статисти вдягають маскувальні накидки і ховаються за меблі.

На руїнах школи у Чернігові кінологи тренують собак шукати людей під завалами
Кінолог навчає собаку під завалами шукати людей. ФОТО: Суспільне Чернігів

Собаки допомагають знайти під завалами живих, а також тіла загиблих.

"Вони на завалі безпосередньо шукають будь-який запах людини. Навіть якщо це вже нежива людина, але все ж таки там якийсь короткий період часу після моменту загибелі ще є запах. Безпосередньо наш досвід пошуку на завалі — це два таких великих завали було. Один у місті Одеса. Там ми, на жаль, не знайшли живих людей, але виявляли тіла загиблих. Також масштабний такий був виїзд у місто Миколаїв. Ми там працювали три доби. І там досить багато загиблих ми знайшли. Також там було врятовано одного чоловіка, але врятувала інша собака", — каже Марина Сердюк.
На руїнах школи у Чернігові кінологи тренують собак шукати людей під завалами
Кінологи навчають собаку під завалами шукати людей. ФОТО: Суспільне Чернігів

Навіть якщо людина опинилася глибоко під завалами, є шанс, що собака відчує запах і так допоможе її врятувати, каже Марина Сердюк.

Навчання для кінологів та собак проводять постійно, зазвичай роблять імпровізовані завали, але останнім часом виїжджають і на зруйновані будівлі, аби собаки відточували професійну майстерність.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок