Майже 10 тисяч жителів Чернігівщини мають отримати дозвіл на проживання у прикордонні

Майже 10 тисяч жителів Чернігівщини мають отримати дозвіл на проживання у прикордонні

Майже 10 тисяч жителів прикордоння Чернігівщини мають отримати дозволи на проживання. Йдеться про п'ятикілометрову зону від білоруського та російського кордону. Про це у коментарі Суспільному повідомив начальник відділу 105-го прикордонного загону Михайло Заболоцький. Цього тижня, за його словами, розпочався прийом заявок від жителів прикордоння, оскільки набув чинності наказ, яким затвердили форму дозволу.

По селу розвісили оголошення

Від села Ільмівка, що в Городнянській громаді, до білоруського кордону два кілометри. Відтепер, щоб проживати у цьому селі, його жителі мають подати заяви та отримати на це дозвіл.

Надія Гавриленко працює в сільському магазині. Показує розвішані оголошення, в яких йдеться про зміни у законодавстві.

Майже 10 тисяч жителів Чернігівщини мають отримати дозвіл на приживання у прикордонні
Оголошення. ФОТО: Суспільне Чернігів

Жінка каже: про те, що тепер їй треба отримати дозвіл на проживання у своєму селі, дізналася кілька місяців тому. Із селянами зустрічалися прикордонники та представники старостату. Надія живе в Ільмівці все своє життя — 60 років. Має трьох сестер. Жінка хвилюється, що через ці зміни, тепер сестри до неї приїжджатимуть рідше.

"Мої сестри у Києві, от треба сюди приїжджати – це турбота. І племінники у мене всі у Києві".
Майже 10 тисяч жителів Чернігівщини мають отримати дозвіл на приживання у прикордонні
Надія Гавриленко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Начальник відділу 105-го прикордонного загону Михайло Заболоцький розповів, дозвіл оформлюють протягом 10 робочих днів. Для місцевих жителів, підприємців, аграріїв та тих, хто приїздить до родичів у гості — дозволи матимуть різні терміни дії.

"Для жителів прикордоння цей дозвіл безтерміновий. Особи, які здійснюють діяльність — цей дозвіл видається терміном на рік. З метою візиту тут слід зауважити, що особа має намір заїхати в прикордоння. Навіть з метою відвідування своїх родичів він у заяві вказує термін, на який він планує заїхати у прикордоння".

Майже 10 тисяч жителів Чернігівщини мають отримати дозвіл на приживання у прикордонні
Михайло Заболоцький. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Для місцевих зроблять все, аби вони відчули менший дискомфорт"

У Володимирівському старостаті проживає 400 людей, понад 200 — в Ільмівці. Тут, за словами старости Наталії Григоренко, люди звикли завжди мати при собі документи ще з часів, коли у селі працював пункт пропуску.

Нині, каже Наталія Григоренко, для місцевих зроблять все, аби вони відчули якомога менший дискомфорт під час подачі документів.

"Це все буде відбуватися централізовано. Тобто, як я розумію, ми зі старостату подамо списки людей, які проживають у прикордонній смузі. А нам централізовано привезуть дозволи".
Майже 10 тисяч жителів Чернігівщини мають отримати дозвіл на приживання у прикордонні
Наталія Григоренко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Староста каже: маломобільним категоріям населення документи за необхідності приноситимуть працівниці Центру надання соціальних послуг.

В селі Ільмівка працює ФАП, магазин, будинок культури та початкова школа. Її директорка Марія Снопок каже: у закладі також провели збори і розповіли про законодавчі зміни колективу та батьківському активу.

"Думки розділилися. Ми звикли носити із собою паспорт, тому що ми перебуваємо у прикордонній зоні і, я вважаю, що брати дозвіл — це затрата часу. Держава дбає про нашу безпеку і вважає, що це доцільно. Моя думка. Було б доцільно, щоб така опція була в застосунку "Дія", — каже директорка школи.

Майже 10 тисяч жителів Чернігівщини мають отримати дозвіл на приживання у прикордонні
Марія Снопок. ФОТО: Суспільне Чернігів

Для дітей, які живуть у п'ятикілометровій зоні прикордоння, дозвіл на проживання мають оформити батьки чи опікуни.

Куди подавати заяву, щоб отримати дозвіл

Прикордонники зазначають, що подати заяву можна або особисто звернувшись до них, або через електронну пошту, або ж надіслати листом. В заяві обов’язково потрібно вказати прізвище, ім’я, по батькові, дату народження, громадянство, документ, що посвідчує особу, місце проживання і контактні дані. Дозвіл є безкоштовним.

Прикордонники пояснюють, якщо людина понад 90 днів не перебуває у прикордонні за місцем проживання, такий дозвіл скасують.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок