Спецпрокуратура передала в АРМА майже 1 млн дол та 22 тис євро арештованих в ексголови ВЛК Чернігівщини

Спецпрокуратура передала в АРМА майже 1 млн дол та 22 тис євро арештованих в ексголови ВЛК Чернігівщини

Спецпрокуратура передала в АРМА майже 1 млн дол та 22 тис євро арештованих в ексголови ВЛК Чернігівщини
. ФОТО: СБУ

За клопотанням прокурорів Чернігівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону суд наклав арешт та передав в управління АРМАНаціональне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (скорочена назва згідно з офіційним сайтом — Агентство з розшуку та менеджменту активів, або АРМА) — центральний орган виконавчої влади України зі спеціальним статусом, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері виявлення та розшуку активів, на які може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, та/або з управління активами, на які накладено арешт або які конфісковано у кримінальному провадженні, чи у справі про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави. 963,6 тисяч доларів США та 22,5 тисячі євро, які вилучили під час обшуків у колишнього голови ВЛК при Чернігівському обласному ТЦК та СП.

Про це повідомляє Офіс Генпрокурора на своїй Facebook-сторінці.

Нагадаємо, що йому повідомили про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою);
  • ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань);
  • ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України).

Затриманий перебуває під вартою без права внесення застави.

За даними слідства, посадовець був залучений як пособник до реалізації злочинного плану, спільно з невстановленими на даний час службовими особами ВЛК Чернігівського ОТЦК та СП, які уповноважені вирішувати питання щодо визначення ступеня придатності до військової служби військовозобов’язаних осіб.

За інформацією Спецпрокуратури у сфері оборони Центрального регіону, колишній голова ВЛК одержав хабар у розмірі п'ять тисяч доларів від військовозобов’язаного за визнання останнього непридатним до військової служби за станом здоров’я, з виключенням з військового обліку з метою його подальшого виїзду за межі країни. Наразі встановлюються посадові особи ВЛК Чернігівського обласного ТЦК та СП, які причетні до скоєння зазначених кримінальних правопорушень.

Як повідомляло джерело Суспільного в правоохоронних органах, затриманим є Ігор Кодовбецький, який був головою обласної ВЛК на Чернігівщині. Також про нього відомо, що у 2021 році тодішня голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко призначала його до складу обласної призовної комісії як старшого лікаря обласної медичної комісії та начальника медичної служби Чернігівського обласного ТЦК та СП. Також джерела повідомляють, що виявлені у нього кошти є "результатом його багаторічної роботи на посаді".

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок