Планують облаштувати пункти в укриттях: як проходитиме НМТ-2024 на Чернігівщині

Планують облаштувати пункти в укриттях: як проходитиме НМТ-2024 на Чернігівщині

Планують облаштувати пункти в укриттях: як проходитиме НМТ-2024 на Чернігівщині
. ФОТО: Gettyimages, ілюстративне

На Чернігівщині у 2024 році очікують близько 7500 учасників національного мультипредметного тесту. Про це під час брифінгу в Чернігівській ОДА сказала директорка Київського регіонального центру оцінювання якості освіти Світлана Сакаєва.

За її словами НМТ-2024 зазнав змін.

"Час, відведений на складання тесту, збільшився зі 180 хвилин до 240, і складатиметься з двох блоків по 120 хвилин. Перерва між блоками 20 хвилин. Сам тест включатиме питання з чотирьох предметів: 3 обов’язкових (українська мова, історія України та математика) та один предмет на вибір (іноземна мова, українська література, біологія, географія, фізика або хімія)".
Директорка Київського регіонального центру оцінювання якості освіти Світлана Сакаєва
Світлана Сакаєва. ФОТО: Суспільне Чернігів

Також, за словами Світлани Сакаєвої, цього року НМТ не прирівнюється до державної підсумкової атестації, а потрібен виключно для вступної кампанії у заклади вищої освіти.

У 2024 році реєстрація виключно в електронному вигляді, розповіла Сакаєва.

"Абітурієнтам необхідно буде завантажити всі необхідні документи до свого електронного кабінету. Змінився і перелік документів — додається картка платника податків, або документ про її відсутність".

За словами начальника управління освіти і науки Чернігівської ОДА Юрія Музики, цього року буде близько 20 пунктів, де проходитимуть тестування.

"Розташовуватимуться вони у Чернігові та містах області, окрім громад, які входять до списку тих, де ведуться бойові дії: Корюківської, Сновської, Семенівської, Городнянської, Новгород-Сіверської".
Начальник управління освіти і науки Чернігівської ОДА Юрій Музика
Юрій Музика. ФОТО: Суспільне Чернігів

За його словами, зараз йдуть перемовини із навчальними закладами, про те, щоб облаштувати пункти тестування в укриттях аби повітряні тривоги не переривали процес складання НМТ.

"Конкретні адреси та час проведення тестування розголошуватись не будуть. Лист із запрошенням надійде до електронного кабінету учасника НМТ", — сказав Музика.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок