Голосування на самоізоляції: що потрібно, щоб взяти участь у виборах

Голосування на самоізоляції: що потрібно, щоб взяти участь у виборах

Голосування на самоізоляції: що потрібно, щоб взяти участь у виборах
. Суспільне: Чернігів

Як взяти участь у виборах людям, які через коронавірус опинилися на самоізоляції. На сьогоднішній день, за даними Чернігівського лабораторного центру таких людей в області 3118. Що потрібно зробити, щоб проголосувати 25 жовтня – розбиралися журналісти Суспільного.

Кристина Кисла півтора тижні – на вимушеній самоізоляції. Як довго ще їй з чоловіком сидіти вдома – не знає.

«Це залежить від багатьох факторів: по-перше, треба пройти повний курс лікування, а по-друге, лікар потім даватиме свої рекомендації. Але поки що точної інформації він не дає, скільки ще це триватиме», - розповідає дівчина.

Разом з тим, сім’я має бажання здійснити своє виборче право.

Проголосувати вдома можна, каже Віра Романенко, секретар обласної територіально-виборчої комісії. Для цього потрібні два документи, які треба встигнути подати до 23 жовтня.

«Виборець, який знаходиться на самоізоляції, також, як і виборці, які за віком, за інвалідністю, за станом здоров’я мають право проголосувати за місцем перебування. Для цього пишеться заява в довільній формі, де зазначать: ПІБ, адресу та контактні телефони», - пояснює Віра Романенко.

Заяву потрібно писати на ім’я голови дільничної виборчої комісії. Її адреса й номер телефону будуть вказані на запрошенні, яке отримає кожен виборець. За довідкою потрібно звертатися до сімейного лікаря. Таку заяву разом з медичною довідкою необхідно подати до дільничної виборчої комісії в строк до 20:00 23 жовтня 2020 року.

Документи треба надсилати поштою або попросити когось віднести до дільниці – електронної пошти в ДВК немає.

«Три члени комісії від різних суб’єктів подання мають право перевірити факт тимчасової нездатності, тобто відвідати виборця. Для цього зазначаються телефонні номери.»

Після цього дільнична виборча комісія на засіданні приймає рішення про голосування на дому.

«Є маленькі урни, які будуть у членів ДВК. Всі вони будуть мати захисні маски, а ті, хто виїжджає на місця, будуть мати респіратори й рукавички.»

Після кожних відвідин члени ДВК змінюватимуть маски й рукавички, оброблятимуть руки антисептиком.

Читайте також:

"Вибори на Чернігівщині: що треба знати"

На початок