Чотири прикордонні громади Чернігівщини отримали по шкільному автобусу

Чотири прикордонні громади Чернігівщини отримали по шкільному автобусу

Чотири прикордонні громади Чернігівської області, а саме: Семенівська, Городнянська, Сновська і Добрянська отримали по новому шкільному автобусу. Ключі 20 лютого на Красній площі у Чернігові передали представникам громад.

"У нас було в трьох закладах три шкільних автобуси, вилучений один на потреби армії, тому один освітній заклад без забезпечення шкільними автобусами. Зараз нас врятувала ситуація, що один у нас працює в дистанційному форматі, тому врегулювали, передали автобус іншому закладу. При плануванні відкриття нового навчального року в очній формі нам дуже потрібен був цей автобус", — розповів голова Добрянської громади Світлана Бицько.
Шкільні автобуси для прикордонних громад
Світлана Бицько. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Ми на кордоні, у нас все навчання, крім однієї школи, відбувається онлайн. Але ми сподіваємось, що колись це все закінчиться. Зараз у нас є підвіз до тієї школи, яка працює в змішаному форматі, ми до неї підвозимо учнів із сусідніх сіл, і з Семенівки пропонували. Можливо, ми й організуємо цей підвіз. Шкільні автобуси будуть залучені до евакуації населення з прикордоння, якщо, не дай Боже, доведеться це робити. Тому цей парк повинен бути готовий і цей автобус, в тому числі звичайно, допоможе нам виконати якісь функції щодо цивільного захисту населення громади. Це дуже важливо", — каже Сергій Деденко.

Шкільні автобуси для прикордонних громад
Світлана Бицько. ФОТО: Суспільне Чернігів

Вартість одного такого автобуса – три мільйони гривень, це фінансування з Данії, розповів керівник проєктів благодійної організації "Фонд відбудови України" Олександр Шиндановін. За його словами, автобуси нові, їх виготовили у Чернігові на автозаводі.

"Це моя позиція як місцевого керівника, який перебуває в Україні, що розпочинати не просто купувати техніку за кордоном, а робити проєкти, які залучають робітників, які створюють податки, робочі місця, які сприяють тому, що наша країна відроджувалася і показувала те краще, що вона може зробити", — каже Олександр Шиндановін.

Шкільні автобуси для прикордонних громад
Олександр Шиндановін. ФОТО: Суспільне Чернігів

Як розповіла заступниця начальника обласної військової адміністрації Жанна Шерстюк, через велику територію і велику мережу маршрутів в області існує велика потреба в шкільних автобусах. За її словами, торік спільно з Міносвіти та різними благодійними, неурядовими, донорськими організаціями в громади області змогли передати 53 автобуси. Наразі потреба становить ще не менше 50. Цього разу вирішили зосередитися саме на прикордонних громадах.

"Чому були обрані саме громади з прикордоння? Тому що це громади, які зараз відчувають дуже велику економічну нестабільність, їм тяжко, у них є першочергові потреби, на які спрямовані всі ресурси громади, і взяти участь у державних програмах забезпечення шкільних автобусів для них майже нереально, тому що там існує вимога по співфінансуванні в придбанні", — каже Жанна Шерстюк.

Шкільні автобуси для прикордонних громад
Жанна Шерстюк. ФОТО: Суспільне Чернігів

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок