Черга на 2026 рік: як у Чернігові отримати статус дитини, постраждалої внаслідок воєнних дій

Черга на 2026 рік: як у Чернігові отримати статус дитини, постраждалої внаслідок воєнних дій

Черга на 2026 рік: як у Чернігові отримати статус дитини, постраждалої внаслідок воєнних дій
. ФОТО: Gettyimages, ілюстративне

У Чернігові станом на 9 січня 2024 року 6 279 дітей вже отримали статус постраждалих внаслідок воєнних дій.

Про це у коментарі Суспільному сказала керівниця міського управління (служби) у справах дітей Олена Зінченко.

Записатися у чергу на отримання для своєї дитини цього статусу на сьогодні можна лише на квітень 2026 року. Про це повідомила керівниця міського центру соціальних служб Людмила Мазур.

За її словами, щодня вони приймають близько 40 людей зі сформованої черги. Іноді винятки роблять для військовослужбовців, яким у короткий проміжок часу потрібно вирішити це питання.

"Бувають випадки, коли приходять військовослужбовці з дружинами, вони обоє служать і це підтверджується. Вони приїхали на короткий період ротації. Ми йдемо на зустріч, тому що ми розуміємо, що армія понад усе", — сказала Мазур.

Як розповіла керівниця міського центру соціальних служб, запис у чергу відбувається двома способами:

  1. Зранку і до 13:00 люди особисто приходять і записують себе в журнал. Вони на руки отримують візитівку, де чітко вказана дата наступного візиту.
  2. З 14:00 люди записуються телефоном.

"Єдине, на жаль, що ми не можемо прослідкувати, чи дійсно людина записала, коли вона має прийти. Потім непоодинокі випадки, коли дзвонить і кажуть: «Я забув», «Я загубив». Це додаткова трата часу", — пояснила Мазур.

За 2023 рік до міського центру соціальних служб подали понад шість тисяч звернень.

Станом на 9 січня 2024 року, за словами Мазур, починаючи з 1 січня 2024 року вони вже отримали 156 звернень.

Щодо кількості працівників центру, які опрацьовують звернення, то вона не збільшувалась. Але, за словами Людмили Мазур, вони звернулися за допомогою до центру зайнятості.

"Ми просимо чотири людини, які вони можуть надати на громадські роботи. Це просто документальна робота, вони не мають права писати сам акт оцінки потреб з висновком, тому що тут конфіденційна інформація. Але 50% документів треба записати до журналів, це просто треба окремі руки".

Наразі це питання має затвердити виконком міської ради та погодити міська військова адміністрація.

Станом на 1 серпня 2023 року, згідно з деклараціями лікарів, у Чернігові понад 43 тисячі дітей претендували на одержання статусу дитини постраждалої внаслідок воєнних дій.

На сьогодні, за повідомленням міського центру соціальних служб, додалося ще близько трьох тисяч дітей із родин ВПО, які приїхали до Чернігова з інших міст чи регіонів.

Нагадаємо, з 1 червня 2023 року діти з Чернігівщини почали отримувати статус постраждалих внаслідок воєнних дій. Тоді набули чинності зміни до відповідної Постанови Кабміну №268.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube

На початок