ПЦУ вперше провела богослужіння у Спасо-Преображенському соборі в Чернігові

ПЦУ вперше провела богослужіння у Спасо-Преображенському соборі в Чернігові

Доповнено
ПЦУ вперше провела богослужіння у Спасо-Преображенському соборі в Чернігові
. ФОТО: Суспільне Чернігів

25 грудня у Спасо-Преображенському соборі Чернігова провели перше різдвяне богослужіння ПЦУ.

Про це повідомляє наша кореспондентка.

"З 8:00 Спасо-Преображенський собор готували до проведення святкової служби на честь Різдва Христового. Так, як в храмі немає ікон, після того, як священники УПЦ МПУПЦ, згідно з релігієзнавчою експертизою Держслужби з питань свободи совісті, є структурним підрозділом Російської православної церкви. забрали всі свої речі, священнослужителі ПЦУ привозили з самого ранку свої ікони й необхідні речі, для того, щоб провести святкову літургію".

Зі слів нашої журналістки, вони прийшли на службу так, як у них свято святого Спиридона.Ранньо-християнський кіпрський святий та чудотворець, єпископ міста Тримифунт (сучасний Саламін). Святий шанується у православній та римо-католицькій церквах.

В собор хотіли зайти й парафіяни УПЦ МП, але пішли молитись у різницю, яка знаходиться поряд з собором.

"Святкова різдвяна служба у Спасо-Преображенському соборі відбулась українською мовою. Також віряни всі разом заспівали традиційні українські колядки та помолились за Україну. Все проходить спокійно, без провокацій".

Також вона додала, що під час повітряної тривоги людям запропонували вийти у безпечне місце.

В.о. директора заповідника "Чернігів стародавній" Андрій Лісовий сказав, що надалі цей храм законсервують на зимовий період і будуть шукати гроші на його реконструкцію.

Нагадаємо, 5 жовтня 2023 року комісія Міністерства культури почала роботу на об'єктах, які входять до структури Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів Стародавній".

За результатами обстежень, опечатали шість культових споруд, зокрема і Спасо-Преображенський собор і закрили парафіянам до них доступ.

Комісія Мінкульту визнала стан Спасо-Преображенського, Троїцького та Успенського соборів, які були у користуванні УПЦ МП, як незадовільний. На думку комісії, ці культові споруди потребують комплексних ремонтно-реставраційних робіт.

Релігійна громада УПЦ усі ці дії назвала протиправними й припускала, що так у них хочуть забрати храми.

6 жовтня парафіяни та священники УПЦ МП почали вивозити зі Спасо-Преображенського собору усі речі. Наразі будівля храму порожня.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок