Чи впливає колишній міський голова Чернігова Владислав Атрошенко на ухвалення рішень у міськраді та чому йому надали звання "Почесного громадянина Чернігова"? Про це в інтерв'ю Суспільному розповів в.о. міського голови Олександр Ломако.
Вплив Атрошенка на міськраду
За словами Ломака, він як виконувач обов'язків міського голови, радиться з Атрошенком по ряду питань та прислуховується до його слів.
"Він радить по якимось питанням, це не відбувається щодня. Буває, я йому телефоную і раджуся, буває він висловлює свою думку з тих чи інших питань. Звичайно, ми спілкуємось регулярно, і ми обговорюємо ті чи інші питання, але, ну я скажу так, на поточні процеси він не впливає", — сказав Ломако.
Також Ломако спростував інформацію, що Атрошенко у себе в офісі нібито проводить планірки з деякими керівниками міських управлінь.
З останнього Атрошенко обговорював з виконувачем обов'язків міського голови бюджет міста на 2024 рік.
"Точно обговорювали бюджет і проєкт бюджету, який ми ухвалювали на виконкомі, та проєкт бюджету, який зараз будемо ухвалювати. Після обговорення він висловив свої співчуття, тому що за останні сім років, що ми працюємо, такого бюджету в місті ще ніколи не було, коли практично немає коштів ні на жоден серйозний напрямок".
На питання журналіста: "Чим наразі займається Владислав Атрошенко?" Ломако відповів так:
"Я думаю, він зараз займається напрямками, пов'язаними з бізнесом. Я думаю, що він займається напрямками, пов'язаними з особистими питаннями. Він допомагає Збройним силам, не анонсуючи й не викладаючи постійно звіти. Але я знаю, що він дуже багато допомагає нашим військовим зараз".
Атрошенко — "Почесний громадянин Чернігова"
Зі слів Ломака, надати Владиславу Атрошенку звання "Почесного громадянина Чернігова", це була виключного його ідея.
"Я про це думав раніше, але реалізував її в жовтні на сесії, на першій сесії після Дня міста. Мене підтримали в цьому депутати, і бачу по реакції, підтримують містяни. Тому що у мене була чітка аргументація: людина, яка підняла місто з низу рейтингів вгору, яка змінила його фактично і візуально, і по внутрішньому настрою. І людина, з якою центральна влада розправилася в такій спосіб, заслуговує на подяку в цих важких умовах від громади за те, що було зроблено за цей період. Я був з ним поряд усі ці сім років чи вісім, і я знаю, що жодного рішення проти міста він не ухвалив, і він жив цим містом і продовжує жити. Відповідно, якщо не йому, тоді кому вручати цю відзнаку?", — говорить Ломако.
Це рішення Ломако не вважає конфліктом інтересів, натомість каже, що це "підтримка з боку громади міста".
"Ні, я не вважаю це конфліктом інтересів. Я вважаю це підтримкою з боку громади міста в цих умовах, умовах, коли центральна влада несправедливо розправилась з міським головою, це підтримка і повага за те, що було зроблено, особливо в контексті сьогоднішніх умов".
На питання журналіста про голосування за надання Атрошенку цього звання депутатами "Рідного дому", лідером якого він є, Ломако відповів так:
"Я переконаний, шо депутати можуть пояснити свою мотивацію, якщо ви запитаєте у них. Ті ж представники "Європейської Солідарності", які голосували, "Рідного дому". І їхня позиція буде абсолютно не пов'язана з якимись кар'єрними питаннями чи політичними. Це людська позиція, тому що вони підтримували реального лідера громади, і вони підтримали мою пропозицію. Ми це питання обговорювали на фракції, й у жодної людини не було жодного заперечення".
На думку Олександра Ломака, присвоєння Атрошенку звання "Почесного громадянина Чернігова" є історичним рішенням для міста.
"Тому, що все, про що ми говоримо зараз, це другорядні речі, воно забудеться і про них не будуть згадувати через два-три-п'ять років, а те що Владислав Атрошенко — "Почесний громадянин Чернігова" — це залишиться вже назавжди".
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.