Артисти Чернігівського облмуздрамтеатру імені Тараса Шевченка готують прем’єрний показ вистави "П’ять пісень Полісся" за твором сучасної української драматургині Людмили Тимошенко.
Запрошений режисер Ігор Матіїв, каже:
"Це п'ять різних новел, це п'ять різних історій про людей Полісся. Вони відбуваються в різні роки, в 40-й, в 57-й, в 73-й, в 97-й і в 2020-й. І звичайно, це така п'єса трохи пророча, тому що вона була написана до війни. Остання ситуація, остання новела, вона дуже сильно перекликається з тим, що відбувається зараз. Тому, бачите, деякі драматурги, вони мають цей дар передбачення.Ці історії такі серйозні, але ми намагалися з акторами все-таки дати не тільки темні фарби, а й трошки дати гумору в цій історії".

Виставу грають на сцені драмтеатру, глядачі розміщені також там. Після ракетного удару продовжують відновлювати приміщення театру. Глядацьку залу, зі слів директора і художнього керівника Сергія Мойсієнка, повноцінно сподіваються відкрити у лютому.
"Врятуємо те, що можна врятувати, забезпечимо безпеку і маємо амбітні плани, щоб в лютому відкрити глядацьку залу".


За словами головного режисера театру Андрія Бакірова, також каже, що в основу сюжету вистави покладено п'ять реальних історій, що відбувалися на Поліссі у різні періоди за минулі сто років.

Олександр Манастирський – артист драми. У виставі "П'ять пісень Полісся" грає роль шістнадцятирічного Андрійка.
"Андрійко, якому шістнадцять років, з його партнеркою Оксаною, вони знайшли собі трошечки пригод і тепер намагаються з цими пригодами якось розібратись. Він (Андрійко, — ред.) дуже стриманий до певного моменту".

Оксану грає артистка драми Альона Броницька.
"Персонаж доволі цікавий, доволі незвичний і, я б сказала, житейський. Тут Оксані 15 років, аби відчути її, я домішую свої якісь спогади. Поєдную персонаж зі своїм особистим життям і тим самим можу проявляти цього персонажа, показувати і проживати його природньо".

Прем’єра вистави відбудеться 30 листопада та 1 грудня о 18:00.
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.