Перейти до основного змісту
Працюватиме, навіть коли не буде електрики: у Чернігові планують встановити нову систему оповіщення

Працюватиме, навіть коли не буде електрики: у Чернігові планують встановити нову систему оповіщення

Доповнено

У Чернігові планують встановити нову систему оповіщення. Вона працюватиме, навіть коли не буде електрики, та охоплюватиме все місто і найближчі села.

Про це розповів 29 листопада директор обласного департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Сергій Болдирев під час брифінгу в ОВА. За його словами, це проєкт міжнародного фонду "Партнерство за сильну Україну".

Його вартість – шість мільйонів гривень. Наразі фонд має оголосити тендер і обрати виконавця робіт. Необхідність нової системи оповіщення гостро постала під час блокади Чернігова, каже Болдирев.

"Ми, звісно, розуміли, що система оповіщення радянського зразка дуже застаріла. Але життя показало, що вона практично нежиттєдійна і недієздатна в тих умовах, у яких опинилися мешканці Чернігова. Коли зникло світло – у нас зникла система оповіщення".
Працюватиме, навіть коли не буде електрики: у Чернігові планують встановити нову систему оповіщення
Сергій Болдирев. ФОТО: Суспільне Чернігів

Зараз система оповіщення подає лише звуковий сигнал "Увага всім!". Нова ж система буде з гучномовцем, після сирени через нього людей інформуватимуть про суть небезпеки та даватимуть рекомендації. Також повідомлятимуть про відбій повітряної тривоги.

"Вона має працювати і у разі відсутності електропостачання, управління сиренами має бути незалежним від дротів. Якщо не працює система дротового зв’язку, телеком, або вузли зв’язку телекому, у нас теж зникають сирени, навіть при наявності електропостачання", — каже Сергій Болдирев.

19 гучномовців встановлять на підприємствах, комунальних закладах і пожежних частинах. Вони будуть в районі Новоселівки, в мікрорайоні Масани, в центрі міста.

Систему, за словами Болдирева, надалі можна буде модернізувати ще, зокрема, під'єднати локальні системи оповіщення у супермаркетах, а також подавати світлові сигнали для людей, які мають проблеми зі слухом. Коли саме у Чернігові почнуться роботи – невідомо, це буде після проведення тендеру. Також фонд "Партнерство за сильну Україну" працює над проєктами систем оповіщення у Новгороді-Сіверському, Семенівці, Добрянці та Ріпках, сказав Болдирев.

"Якщо раніше тільки в районних центрах стояли гучномовці, то наш підхід – зробити так, щоб населені пункти громади, найбільші такі, отримували інформацію. В Новгород-Сіверській громаді буде десь 12 населених пунктів і приблизно 18 гучномовців. Практично вся територія громади буде отримувати такі сигнали".

Інформувати прикордонні села про артобстріли – практично нереально, каже Болдирев, бо все стається за секунди. Оповіщати населення можна про зліт літаків, гелікоптерів та безпілотників.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

Топ дня
Вибір редакції
На початок