У Городнянській громаді за 24 кілометри від російського кордону на території ліцею будують підземне укриття. Це роблять, щоб всі учні закладу могли навчатися одночасно очно. На сьогодні, діти відвідують ліцей раз на три дні, бо під час сигналу тривоги не всі можуть поміститися у старому сховищі.
Володимир Коваленко — директор ліцею в одному із прикордонних сіл Чернігівщини, назву якого ми не називаємо із міркувань безпеки. Чоловік розповідає, укриття в якому перебувають зараз учні одночасно може вмістити 60 людей, хоча у ліцеї навчається 151 учень, не рахуючи персонал закладу.

Підвозять дітей із 10 сусідніх сіл, аби всі ліцеїсти мали очні уроки. Також у закладі розробили графік відвідування.
"В понеділок навчаються перші-четверті класи, у вівторок — п'яті-восьмі, у середу навчаються дев'яті-одинадцяті класи, а в четвер — перші-четверті, і так по колу", — розповів Володимир Коваленко.

Зі слів учениці Тетяни Пузеєвої, ходити до школи один раз на тиждень — не зручно.
"Ми ходимо до школи раз на три дні, це для кожного учня важко. Через те, що дуже напружений графік, багато навчаємось".

Щоб діти могли відвідувати ліцей щодня, необхідно побудувати більше сховище, яке дозволить під час сигналу тривоги всім перебувати у безпеці. Реалізовувати проєкт взялись за гроші з місцевого бюджету, розповідає заступник міського голови Городнянської міської ради Володимир Пінчук.
"Реалізація — шість мільйонів гривень. Це кошти місцевого бюджету, бюджету громади, які саме направлені на реалізацію даного проєкту".


За словами підрядника, який виконує роботи Миколи Карацюби, котлован заглиблений на 4,5 метри, стіни зводять із бетонних блоків. В укритті буде шість кімнат. Одночасно там зможуть перебувати 96 дітей і 14 працівників школи.

Укриття матиме два виходи, система вентиляції та все необхідне, щоб там перебувати. Закінчити роботи планують до нового року.
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.