Демонтують тільки аварійні конструкції: так будівельні роботи у будинку Полторацьких, що в центрі Чернігова Суспільному прокоментував депутат міськради Юрій Тарасовець. Він — власник компанії, яка на аукціоні у серпні за понад два мільйони 200 тисяч гривень придбала будівлю кінця XIX століття. Останні роки дім стояв пусткою і не мав жодного охоронного статусу.
Будинок Полторацьких у Чернігові без дверей, даху і стін. Тут працюють робочі, які розбирають будинок. Його придбала "Чернігівська інвестиційна компанія". Її власник, депутат міськради Юрій Тарасовець, так пояснив роботи на ділянці:
"Після купівлі цієї будівлі, ми провели обстеження і з'ясувалося, що вона знаходиться не тільки в незадовільному, а в аварійному стані. Тому було прийнято рішення про її частковий демонтаж. Думаю, все, що дерев'яне прогнило, криша прогнила, на жаль, будемо демонтувати. Все, що в аварійному стані, будемо демонтувати. Будемо тільки демонтувати аварійні конструкції будівлі", — каже Тарасовець.

Що відомо про будинок Полторацьких
Як розповідає історик Максим Блакитний, дім звели наприкінці XIX століття і належав він відомій на той час династії лікарів.
"Будинок Полторацьких, за наявними відомостями, побудований у 1878 році, фактично в той час це була північна околиця міста Чернігова. Це кінець XIX, початок XX століття. Вже згодом, саме після 1908 року, якраз Чернігів почав на півночі розширюватися трошки далі і прийшов приблизно до сучасного перехрестя проспекту Миру і Героїв Чорнобиля".

За словами голови фонду комунального майна міськради Олексія Єпініна, ця будівля не є пам'яткою архітектури ні державного, ні місцевого значення і ніколи нею не була.
"Враховуючи його стан і неможливості відновлення цієї будівлі. Переможцем аукціону була визначена фірма, яка знаходиться в Чернігові. І відповідно договору власник на свій розгляд вже визначає подальше використання зазначених будівель".

Як волонтери намагаються зберегти цінні артефакти
Волонтери з громадської організації "Дерев’яне мереживо Чернігова" власноруч демонтували дерев’яні двері та віконні рами, щоб зберегти пам’ять про будівлю.
"Те, що могли зробити — врятувати якісь цінні артефакти. Це дерев’яні вхідні двері, пару віконниць і от ми ще знайшли історичну цеглу з гербами Чернігова. Це фундамент цього будинка майже весь складається з такої цегли. Також дуже багато цвяхів кованих, вони не типові такі, цікаві. Була така цегла, якою оздоблювались фасади", — розповів волонтер Сергій Безбородько.

Всі ці предмети, як пояснив Сергій Безбородько, вони планують передати на згадку до музею Чернігова та на дослідження до Чернігівської політехніки, а дерев’яні двері залишити як експонат для свого майбутнього музею дерев'яного мережива.

Юрій Тарасовець у коментарі Суспільному сказав: що далі робитиме з будинком Полторацьких він не знає.
Більше дивіться у сюжеті:
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.