На Чернігівщині майже 4 тисячі дітей не були вчасно щеплені від кору

На Чернігівщині майже 4 тисячі дітей не були вчасно щеплені від кору

На Чернігівщині майже 4 тисячі дітей не були вчасно щеплені від кору
. ФОТО: gettyimages (Фото ілюстративне)

На Чернігівщині у межах наздоганяючої кампанії з вакцинації від кору щепили 1 650 дітей. Про це Суспільному розповів завідувач відділу імунопрофілактики обласного центру контролю та профілактики хвороб Олександр Бубирь.

Йдеться про тих дітей, які не вакциновані за календарем профілактичних щеплень. Кампанія розпочалася з середини липня. За планом мали б щепитися майже чотири тисячі таких дітей. Олександр Бубирь каже: причина в таких низьких показниках – це переважно відмова батьків, які проти вакцинації в цілому.

Завідувач відділу імунопрофілактики обласного центру контролю та профілактики хвороб Олександр Бубирь
Завідувач відділу імунопрофілактики обласного центру контролю та профілактики хвороб Олександр Бубирь. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Є родини, в яких шість дітей, сказали: «У нас всі діти не вакциновані й ми не будемо ніякі вакцини використовувати». Є тимчасові обмеження, відмови. Там, де проходять якусь терапію, або є чітко комісійно затверджені протипокази, що дитина не має щепитися протягом якогось певного часу. Але така кількість відмов мала".

Захворювання на кір дуже швидко розповсюджується та несе загрозу всьому колективу, пояснює Олександр Бубирь. А лікування від кору не існує.

"Дитина, яка вакцинована, вона захищена, але вона все ж таки може захворіти. Це низький відсоток. Але ця дитина, навіть якщо вона захворіє, вона це захворювання дуже легко перенесе. В рази легше переноситься інфекція і дитина не має цих наслідків, які є у невакцинованої дитини після перенесеної інфекції. Це різні запальні процеси, які поширюються на центральну нервову систему, і є велика низка ускладнень після цього захворювання".

За словами завідувача відділу імунопрофілактики, на Чернігівщину у якості гуманітарної допомоги привезли 14 000 доз вакцини MMR II. Вона виробляється в США і є комбінованою – захищає не лише від кору, а й від паротиту та краснухи. Ця партія має термін придатності до 2025 року.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок