За три дні на отримання компенсації за зруйноване житло подали заявки близько 100 жителів Чернігівщини. Переважно це чернігівці та жителі Іванівської громади. Про це на брифінгу в Чернігівській ОВА 4 серпня розповів виконувач обов'язків начальника Управління містобудування та архітектури Чернігівської ОВА Сергій Куреня.
"Подати заявку можна через "Дію", через органи соціального захисту, або через нотаріуса. Ці всі заяви реєструються в реєстрі пошкодженого майна, і ці заяви в подальшому опрацює спеціальна комісія. Після прийняття рішення цією комісією, система автоматично згенерує цей сертифіккат, який людина в подальшому зможе використати при купівлі житла, як на первинному, так і на вторинному ринку".

Компенсації за зруйноване житло — це другий етап програми "єВідновлення", який стартував 1 серпня. Перший стосувався відшкодування за ремонт пошкоджених осель.
Компенсація за зруйноване житло відбуватиметься в дві фази.
Перша —коли громадяни за заявками будуть отримувати житлові сертифікати на придбання об’єктів нерухомості на первинному, або вторинному ринках. Сертифікат діє п'ять років.
Друга фаза — це коли громадяни будуть подавати заявки і отримувати гроші, за які зможуть відбудувати своє житло.
"Громадяни, які зараз подають на отримання компенсацій за знищенні об'єкти нерухомості — отримують житлові сертифікати. Ті громадяни, які планують відбудувати своє житло за кошти з компенсації, вони можуть подати трошки пізніше. Орієнтовно десь в кінці серпня", — сказав Куреня.
Отримати компенсацію зможуть тільки власники житла, яке:
- зруйноване через бойові дії після 24 лютого;
- не підлягає відновленню;
- розміщене на неокупованій території та не в зоні активних бойових дій.
Заяву на отримання компенсації для придбання нової квартири чи будинку можна подавати через застосунок "Дія".
Для цього потрібно:
- подати інформаційне повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно (якщо ще не було подане);
- після цього подати заяву на отримання компенсації, скориставшись послугою "єВідновлення" в застосунку "Дія".
Для подання заяви потрібно:
- вибрати пільгову категорію, якщо є;
- надати контактні дані;
- замовити довідку про несудимість у Дії.
На відшкодування за пошкоджене майно зареєстрували близько 1 900 заяв, сказав Сергій Куреня. 1 000 комісія вже опрацювала.
"З тих, що опрацьовано заяв по пошкодженому майну, нараховано більше 17 мільйонів. Це власне та сума коштів, яка вже опрацьована комісіями, і яка вже перейшла на рахунки людей. Деякі люди вже і відновились навіть за суми цих компенсацій".
Загалом зі слів Сергія Куреня, в області зафіксовано більше 10 тисяч пошкодженого і знищеного житла.
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.