Щепили 1600 дітей від кору: на Чернігівщині продовжується вакцинальна кампанія

Щепили 1600 дітей від кору: на Чернігівщині продовжується вакцинальна кампанія

Щепили 1600 дітей від кору: на Чернігівщині продовжується вакцинальна кампанія
. ФОТО: Суспільне Чернігів

Щепили 1600 дітей від кору. На Чернігівщині продовжується вакцинальна кампанія проти кору для дітей, які з тих чи інших причин пропустили щеплення. Такі дані Суспільному повідомив завідувач відділу імунопрофілактики Обласного центру контролю та профілактики хвороб Олександр Бубирь.

Робити щеплення проти кору розпочали з 24 липня в одній з сімейних поліклінік Чернігова, як тільки надійшли вакцини. До цього проводити щеплення не мали змоги через відсутність препарату.

"Спочатку повномасштабної війни не було вакцини. У нас були залишки окремі — 20-15 доз. Під час війни вакцина не зберігалася тому, що не було світла і ми повинні були її утилізувати. Ми отримували з районів буквально краплі — 10-15 доз. Там не було кого щепити, то щепили дітей, які йдуть до школи і маленьких дітей, які були в місті", — розповіла завідувачка КНП «Сімейна поліклініка» Тетяна Андреєва.
Завідувачка КНП "Сімейна поліклініка" Тетяна Андреєва
Завідувачка КНП "Сімейна поліклініка" Тетяна Андреєва. ФОТО: Суспільне Чернігів

За словами директорки закладу Людмили Овсієнко, для їх поліклініки вони отримали понад дві тисячі доз. У медзакладі прогнозують, що цієї кількості їм вистачить на рік.

"Вакцина американського походження, однодозна — це нам зручно, тому, що ми раніше отримували десятидозні вакцини, треба було збирати 10 дітей", — сказала Андреєва.

Американська вакцина проти кору. Чернігів
Американська вакцина. ФОТО: Суспільне Чернігів

За чотири неповні дні у їх медзакладі щепили понад двісті дітей, додала пані Тетяна.

"Зараз батьки стали більш обізнані, стало менше відмовників і дітей, яких ми запрошуємо — вакцинуються. Є люди, які взагалі проти вакцинальної кампанії, але ми так само їх запрошуємо, роз’яснюємо постійно і пропонуємо".

Так, Ірина Коваленко разом зі своєю донькою прийшла до сімейної поліклініки аби зробити щеплення від кору. Жінка каже, всі вакцини дитині намагається робити за календарем.

"Ми робимо всі вакцини згідно з графіком, я вважаю, що їх потрібно робити. Місяць назад нам був рік, вакцини не було зовсім: ні безкоштовної, ні платної, тому, ми дочекались поки вона з’явиться і прийшли".
Ірина Коваленко зі своєю донькою
Ірина Коваленко зі своєю донькою. ФОТО: Суспільне Чернігів

Нагадаємо, минулого тижня в область завезли понад 14 тисяч доз вакцини від кору. З них понад 13 тисяч вже доставили у медзаклади Чернігова та області. Логістика триває.

Детальніше про те, як почали щепити дітей проти кору, дивіться у нашому сюжеті:

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок