За чорницями та грибами жителі Корюківщини ходять до лісу попри заборону. Про це Суспільному розповів перший заступник голови Корюківської РВА Сергій Чорний. Людей попереджають про небезпеку, однак штрафів за таке порушення не передбачено, як і механізмів, як контролювати людей і обмежувати походи до лісів.
З 20 квітня 2022 року на території Чернігівської області діє тимчасова заборона на відвідування лісових масивів на період воєнного стану. Іноді жителі прилеглих до лісів сіл нехтують цим розпорядженням, говорить Сергій Чорний.
"Згідно з розпорядженням, тобто, лісхози мають право, мають право також військові. Не мають права люди, цивільне населення. У нас одна людина загинула і одна отримала поранення. Це у Сновській громаді, біля села Гірськ."
Для того, щоб повідомити людей про небезпеку проводять інформаційні рейди і все, говорить Сергій Чорний.
"Спільно з поліцією це питання ми розглядаємо. Роз'яснення проводить ДСНС, поліція і ми".
Місцеві жителі, пояснюють, що походи до лісів — єдиний варіант заробітку для них. Так місцева жителька Галина на трасі, що веде до міста торгує ягодами та грибами, які збирає власноруч. Пенсіонерка говорить, поки є сезон, до лісу ходитиме щодня.
"У нас не стріляли. Вони (війська РФ, — ред.) тут їздили тільки по асфальту".
Поруч з Галиною торгує ягодами жителька громади Зоя. Вона сама збирала чорниці.
"Тут не страшно. Просто колона пройшла і все".
Загальна площа лісів на Чернігівщині, говорить головний лісничий ДП "Чернігівського лісового господарства" Денис Землянко, складає 738 тисяч гектарів. Заборона не стосується лісників, вони продовжують працювати.
"Усі види робіт, які ми виконуємо, все відбувається по плану. Абсолютно, можу з впевненістю сказати, що громадяни без дров не залишаться".
За час воєнного стану ліси області обстрілювали та мінували, говорить Денис Землянко. Обстріли у прикордонні продовжуються.
"Багато масивів постраждало внаслідок прильотів, обстрілів, в принципі, і продовжують вони страждати, бо відбуваються постійні обстріли".
Детальніше дивіться у сюжеті:
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.