У Сосницькій громаді на Чернігівщині через вандалізм закрили безкоштовний прокат велосипедів

У Сосницькій громаді на Чернігівщині через вандалізм закрили безкоштовний прокат велосипедів

У Сосницькій громаді на Чернігівщині через вандалізм закрили безкоштовний прокат велосипедів
. ФОТО: Суспільне Чернігів (архів)

Безкоштовний прокат велосипедів, який працював у Сосниці з квітня 2021 року, закрили. Сталося це через вандалізм, розповів Суспільному голова Сосницької громади Андрій Портний.

“Почався вандалізм. Б’ють, ламають. Думаю, що поки призупинимо діяльність, а далі побачимо. Як навчаться цінувати, те, що робиться, будемо далі працювати, не навчаться придумаємо інше використання”, — розповів Андрій Портний.

Коли відновлять прокат, поки невідомо, додав він.

“Тимчасово призупиняємо за навмисне псування. Подивимося, може, завівся якийсь хуліган, який навмисно це робить. Протягом тижня вже другий випадок псування велосипедів. І пошкодження серйозні. Або це одна людина робить, або різні, але роблять це умисно”.

Щодо характеру пошкоджень, то за словами Андрія Портного, він такий: зламані сидіння, зламана коробка передач для перемикання швидкостей. А самі випадки псування транспорту почастішали з початком повномасштабної війни.

“Питання псування постало з початком війни. Раніше велосипедами користувалися адекватно сільські люди. А зараз то студенти, то взагалі якісь маргінальні особистості — алкоголіки та наркомани... Зараз треба придумати інший порядок використання. Поки рішення готового немає”.

Нагадаємо, безкоштовний прокат велосипедів у Сосниці відкрили у квітні 2021 року. Закупили 25 штук, облаштували чотири зупинки. Всі велосипеди були однакові на вигляд та укомплектовані дитячими кріслами.

Ідею соціального прокату працівники селищної ради запозичили в Польщі й вирішили реалізувати проєкт у себе. Витратили на це 450 тисяч гривень. З них 400 тисяч – це гроші Польського Фонду міжнародної солідарності та 50 тисяч – з бюджету Сосницької громади.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок