Зона відпочинку, волейбольний майданчик та театральний хаб: у 27 школах Чернігова 24 травня проходило голосування. Це — ініціатива "Громадський бюджет на дитячі мрії". Кожен учень мав віддати голос за два шкільних проєкти, які йому сподобалися найбільше. По одному із проєктів на конкурс представила кожна зі шкіл. Їх спільно розробляли педагоги, батьки та учні. У червні оголосять двох переможців. На реалізацію проєктів є один мільйон 53 тисячі гривень. Як голосували у школі №2, бачила кореспондентка Олександра Денисенко.
Процес голосування
Класи голосують по черзі, розповідає голова виборчої комісії Роман Падалко. Все відбувається як на всеукраїнських чи місцевих виборах. Проте є один нюанс.
"Спочатку треба дати папірець, на якому буде дозвіл батьків, що дитина має право голосу, проголосувати за той чи інший проєкт. І тільки після цього вже заповнюються бланки".
Яким чином і в яких громадах проводять "Громадський бюджет на дитячі мрії"
Чернігові змагається 27 проєктів – по одному від школи, говорить Сергій Омелічкін. Він – координатор ініціативи "Громадський бюджет на дитячі мрії". Її реалізують у рамках швейцарсько-українського проєкту Decaid.
"Це вперше в місті Чернігові та ще в трьох територіальних громадах Чернігівської області (Березнянська, Менська і Коропська) впроваджується цей інструмент. Цей інструмент дозволяє закладам, шкільним командам, діткам з 5-го по 11-й клас залучитися в процес підготовки написання шкільних проєктів. І саме зараз триває найгарячіший етап – етап голосування".
24 травня – основний день голосування для всіх шкіл, пояснює Сергій Омелічкін. 29 травня зможуть проголосувати ті, хто не встиг. Але це стосується тільки учнів. Усі інші можуть віддати свій голос онлайн. Також усі члени територіальної громади міста Чернігова зможуть проголосувати на електронній платформі.
Фінансування проєктів-переможців
Під час підрахунку голосів врахують вагові коефіцієнти, пояснює Сергій Омелічкін. Це вирівняє шанси на успіх маленьких та великих шкіл. За його словами, більшу частину коштів для переможців виділяють донори.
"Загальна сума конкурсу — один мільйон 53 тисячі гривень. Із них один мільйон виділяється в рамках проєкту, це донорські кошти. І 53 тисячі гривень – це співфінансування із місцевого бюджету. Відповідно, в рамках цієї суми будуть два проєкти-переможці – по 526 тисяч 500 гривень. Ми ще розглядаємо можливість і, скоріш за все, ми будемо трішки збільшувати фінансування проєктів в рамках донорських коштів".
Ресурсна кімната – проєкт школи №2
Десятикласниця Катерина Журавель – авторка ідеї проєкту ресурсної кімнати. Каже: мріяли про неї разом із подругою ще з молодших класів. Над розробкою проєкту працювала команда з десяти людей: учні, педагоги та батьки. Цей простір, з книжковими шафами, столами та пуфами, телевізором і проєктором, буде потрібен для різних цілей.
"Тут будуть проходити засідання шкільного парламенту. Тут будуть проходити уроки. Ви можете підійти до вчителя, сказати: «Давайте сьогодні проведемо урок у ресурсній кімнаті». От, наприклад, завтра у нас буде книжковий клуб, і досі у нас вирішено питання, де все ж таки він буде. Тому що потрібна гарна дошка, гарний телевізор. (У звичайному класі, звичайно, зручно збиратися, але не настільки, як би це була ресурсна кімната. Ми можемо проводити безперечно тут і тренінги звичайні, можемо проводити екоменторінг".
Як учні шкіл обирали проєкти під час голосування — розповідаємо в сюжеті:
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.