Відбудова та можливі інвестиції: на Чернігівщині побували дві делегації з Латвії

Відбудова та можливі інвестиції: на Чернігівщині побували дві делегації з Латвії

Відбудова та можливі інвестиції: на Чернігівщині побували дві делегації з Латвії
. ФОТО: Суспільне Чернігів

Дві делегації з Латвії – урядова та бізнесова, 23 травня відвідали Чернігівську область. В рамках поїздки обговорили, чим Латвійська Республіка може допомогти у відбудові регіону, а також можливі спільні бізнес-проєкти.

Співробітництво бізнесу

Дорогою до Чернігова представники латвійського бізнесу відвідали Іванівську та Киїнську громади, які зазнали значних руйнувань внаслідок активних бойових у квітні-березні 2022 року.

У самому Чернігові представники побували на двох підприємствах, які наразі відновлюються після обстрілів, а також оглянули зруйновані об’єкти соціальної інфраструктури та житлового фонду. Крім того, провели зустріч із підприємцями Чернігівщини, яку організувала Чернігівська торгово-промислова палата. Її метою, за словами економічного аташе Латвії в Україні Айнарса Межуліса, було поглиблення співпраці між Чернігівщиною та Латвією. За його словами, латвійці готові допомагати не лише з ідеями та проєктами, але, можливо, й інвестувати.

"Наші бізнесмени самі звернулися до мене. Вони були готові їхати, не дивлячись на те, що війна не завершилася, особливо в Чернігівській області – ворог дуже близько. Але вони не побоялися. Я завжди кажу, що коли війна скінчиться, тоді всі захочуть допомогти. Особливо великі багаті країни будуть інвестувати та допомагати. Але ми зробимо перший крок, щоб бути попереду і допомогти вам, створити спільні підприємства, компанії", сказав Айнарс Межуліс.

Економічний аташе Латвії в Україні Айнарс Межуліс про інвестиції Латвійських підприємців на Чернігівщині
Економічний аташе Латвії в Україні Айнарс Межуліс. ФОТО: Суспільне Чернігів

За словами начальника Чернігівської ОВА В’ячеслава Чауса, тісна співпраця між місцевими та латвійськими підприємцями почалася у жовтні 2021 року після економічного форуму "Чернігівщина. Країни Балтії":

"На жаль, війна повномасштабна зламала ці плани, але вона їх насправді просто відтермінувала. Відповідно, на сьогодні навіть в умовах воюючої країни, є прагнення чернігівського бізнесу і латвійського бізнесу до співпраці, до налагодження тісних взаємовигідних стосунків".
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус про співпрацю Латвії та Чернігівщини
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус. ФОТО: Суспільне Чернігів

Наразі, зазначив Чаус, є точки дотику в аграрній та ІТ сферах, будівництві та проєктуванні. Так, наприклад, говорить Айнарс Межуліс, латвійські проєктувальники відгукнулись на пропозицію допомогти зі створенням проєкту реконструкції однієї із лікарень Чернігова.

За словами Міністерки економіки латвійської Республіки Ілзе Індріксоне, створення спільних підприємств розвиватиме економічну сферу як України, так і Латвії.

"Наші підприємці готові допомагати українським підприємцям з Чернігівщини адаптуватися та виходити на цей ринок".

Співробітництво на рівні уряду

На зустрічі вже у стінах Чернігівської ОДА В’ячеслав Чаус назвав Латвію ключовим партнером та другом України. На ній він говорив із міністеркою економіки Латвійської Республіки Ілзе Індріксоне та Надзвичайним та повноважним послом Латвійської Республіки в Україні Ілгварсом Клявою.

Зі слів Чауса, після деокупації регіону країна постачала Чернігівщині медичне обладнання, оргтехніку, гуманітарні вантажі. Нині в селі Ягідне за кошти, надані латвійським урядом, відновлюють сім повністю зруйнованих приватних будинків.

"Країна, яка однією з перших протягнула нам руку допомоги. Практичної допомоги. І я за це вам дуже вдячний", – сказав Чаус.

За словами Ілгварса Кляви, уряд Латвії вже заклав у державному бюджеті гроші на відновлення Чернігівської області. Наразі вони визначаються з об’єктами освіти та медицини, які відбудовуватимуть на Чернігівщині.

"Ми виберемо ті об’єкти, які нам вдасться відновити протягом року. Ми шукаємо найкращі механізми направлення коштів. Цього року ми, мабуть, будемо використовувати посередника. Але в наступному році, можливо, ми змінимо наше законодавство таким чином, щоб ми могли направляти ці кошти, використовуючи більш ефективний механізм", – говорить Клява.
Надзвичайний та повноважний посол Латвійської Республіки в Україні Ілгварс Клява про гроші на відновлення Чернігівщини в бюджеті Латвії
Надзвичайний та повноважний посол Латвійської Республіки в Україні Ілгварс Клява. ФОТО: Суспільне Чернігів

На знак подальшої співпраці урядова делегація разом із представниками Чернігівської ОВА в Чернігові біля Інституту мікробіології висадили алею дерев.

Делегація з Латвії садить дерева в Чернігові
Делегація з Латвії садить дерева в Чернігові. ФОТО: Суспільне Чернігів

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок