10 турів та 10 польських коників народилося у парку природи "Беремицьке" на Чернігівщині. Тварини з’явилися на світ самостійно, без втручання людини, працівники заповідника лише спостерігали за процесом. 400 років тому тури були знищені, розповіла науковиця парку Дарина Цуркан.
Тури жили на території сучасної України, їх вважали однією з найбільших тварин Полісся, а в XVI столітті — зовсім зникли, розповіла науковиця.
"Були винищені людиною. Їх вбивали задля користі для себе, задля приношень в жертву", — говорить Дарина.
Популяцію прабатьків сучасних биків близько 100 років тому відродили за допомогою селекції німецькі вчені, брати Хеки. Три роки тому турів повернули на територію України. Відрізняються вони від своїх попередників розміром.
"Наші туроподібні на половину менші. Альфа-самець важить 900 плюс кілограм. Тури, йдучи через ліс, ламають всю непотрібну деревину: десь під'їдають, десь ламають, притоптують. Завдяки їм ліс стає чистий, розлогий", — розповіла Дарина.
На сьогодні тури — це єдине в Україні стадо, яке проживає в умовах дикої природи, каже Дарина Цуркан. Загалом на Чернігівщині їх приблизно 25.
Сімейство копитних живуть на волі, вони мігрують самостійно територію у 500 гектарів. Побачити їх, журналістам Суспільного так і не вдалося.
"Зараз трошки пасмурно, дощ накрапає, то скоріш за все, що тварини просто поховалися у болотну частину, ми з вами обійшли всі можливі пасовища на території парку", — каже Дарина.
Майже на кожному пасовищі — табуни польських коників. За шість років життя у парку — невелика сім'я коників розрослась у п’ять табунів. Працівники помітили, що з початком повномасштабного вторгнення, поведінка тварин змінилась. Після бойових дій на території Чернігівської області та гучних звуків тварини стали налякані.
Науковиця зазначила, попри щільне сусідство різних підвидів тварин, тут ніколи не відбувається сутичок між ними. Лише внутрішня конкуренція між альфа-самцями.
Більше дивіться у нашому сюжеті:
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.