Один протокол за роботу після 23-ї години: поліція Чернігівщини провела 50 рейдів за вихідні

Один протокол за роботу після 23-ї години: поліція Чернігівщини провела 50 рейдів за вихідні

Один протокол за роботу після 23-ї години: поліція Чернігівщини провела 50 рейдів за вихідні
. UA: Чернігів

На Чернігівщині на вихідних поліція провела 50 рейдів, перевіряли, які заклади продовжують працювати вночі. Один протокол склали за роботу після 23-ї години. Про це Суспільному розповів в.о. заступника начальника управління превентивної діяльності ГУНП в області Андрій Зеляк.

Кабмін заборонив закладам громадського харчування, клубам, барам та ресторанам працювати після 23 години. Поліція керувалася постановою Кабміну від 8 липня, яка вносить поправки до карантинних заходів.

У Чернігові склали адміністративний протокол на паб «Робата», який працював після 23-ї.

«Потрібно здійснити розрахунок клієнтів і завершити касову зміну. Все це було зроблено в пабі. Але процес прибирання і всього іншого, він вимагає щоб офіціанти залишалися на робочих місцях, кухарів вже на кухні не було, там була тільки прибиральниця, тому страви не віддавалися після 23.00. А гості, які ще не закінчили вживати свої страви та напої – їх ніхто не міг вигнати, вони заплатили за це кошти», - так прокоментувала протокол керуюча пабом «Робата» Анастасія Лук’янчук.

З постановою Кабміну не згодні і інші ресторатори. Артем Скоробогатов, власник п'яти закладів у Чернігові, четверо з них працюють після 23-ї.

«Від імені міста Чернігова та рестораторів я буду писати петицію до Кабміну, стосовно ситуації роботи ресторанів до 23.00. Я з цим не згоден. Після карантину ресторанний бізнес зазнав колосальних проблем. І якщо зараз дозволити працювати тільки до 23.00 – це приведе до того, що ресторанний бізнес фактично помре», - сказав ресторатор.

Підтримують рестораторів і чернігівські організатори вечірок.

«Я розраховую на те, що по всій Україні власники та бізнесмени почнуть про це говорити, тому що не може бути так, щоб просто, не пояснюючи, саме чому, існує думка, що саме вночі вірус атакує людей. При цьому всьому, що вдень на пляжах, у містах, де багато людей, – ніхто про це не думає», - говорить організатор вечірок Павло Вечерський.

Епідеміолог Тернопільського лабораторного центру Володимир Паничев рішення Кабміну щодо скасування роботи розважальних закладів у нічний час підтримує.

«Всюди, де не дотримується дистанція півтора метри, де не використовуються засоби індивідуального захисту, зокрема, маски або респіратори, - ризики інфікування збільшується в рази. Ті спалахи, які ми маємо на сьогодні, вони, звичайно, не пов'язані з такими закладами, але приклад того, як люди інфікуються, за умов тісного контакту, спільного вимушеного перебування, навіть у виробничих приміщеннях. А якщо говорити про нічні клуби і заклади подібного типу, то, звичайно ж, що там ризики інфікування дуже зростають».

Нагадаємо, Кабінет міністрів України 11 липня опублікував на своєму сайті змінену постанову з доданням заборони роботи після 23-ї та до 7-ї години ранку розважальних закладів і ресторанів.

Читайте також: У МОЗ оновили список областей, які не готові до послаблення карантину

На початок