У Чернігові пройшла позачергова сесія міської ради. Її скликав виконувач обов'язків міського голови Чернігова Олександр Ломако на запит 14 депутатів від опозиційних партій, які просили провести сесію, щоб проголосувати за земельні питання.
На 31-шу сесію Чернігівської міськради зібрались 30 депутатів. За день до сесії відповідне звернення оприлюднила депутатка міської ради від партії "Європейська солідарність" Марина Рейко. Документ про необхідність проведення сесії підписали 14 депутатів різних фракцій, з них на сесії були присутні лише 11.
Позафракційний депутат та колишній представник фракції ОПЗЖ Павло Вовк на сесії заявив, що деякі підписи депутатів можуть бути підробленими, а оригіналу заяви в міській раді немає.
Марина Рейко каже, що заява існує з мокрими підписами. Вона зможе її надати у середу, 3 травня.
"В мене питання до Павла Івановича (депутат Павло Вовк, — ред.), назвіть, будь ласка, прізвища, хто вам сказав, що не підписував. Мені самій цікаво".
Павло Вовк просить надати оригінал цієї заяви та повідомив про це правоохоронним органам. Він додає, що копії не подали для того, щоб неможливо було провести відповідні слідчі дії та експертизу.
"Як мінімум один перебуває за межами України. І вони не могли підписати звернення. Але, якщо якимось чином підписали, — хай розбираються правоохоронні органи", — прокоментував Олександр Ломако.
Депутати затвердили порядок денний — загалом було 16 питань. П'ять з них — земельні, але ухвалили депутати тільки три. Опозиційні депутати відмовилися голосувати за земельні питання, заради яких звертались про скликання сесії.
"Пропонується внести земельні питання, за які потім не голосувати. Дивна позиція", — каже депутат міської ради від фракції "Рідний дім" Василь Білогура.
На що Марина Рейко відповіла, що існує закон України, якого треба дотримуватися, і мали скликати сесію ще у квітні.
"Я «опозиція». Я не голосую за ваші питання, ваші пропозиції".
Також, депутати проголосували за публічний звіт Чернігівської ТЕЦ фірми "Технова", який має відбутись на наступній сесії. Після засідання, на сайті компанії з’явилась публікація про те, що договір оренди єдиного майнового комплексу чернігівської ТЕЦ припинений 31 березня 2023 року.
"ТОВ фірма Технова зі свого боку виконало всі свої зобов’язання угоди та вважає, що Договір оренди ЄМК «Чернігівська ТЕЦ» припинений з 31.03.2023 року. Як відомо, на сьогодні ТОВ фірма «Технова» припинило генерацію теплової та електричної енергії, тому, що немає права на використання обладнання ЄМК «Чернігівська ТЕЦ». Відтак, ТОВ фірма «Технова» лише забезпечує його зберігання", — йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, що у минулому матеріалі Суспільне розповідало за яких умов міська влада готова припинити договір оренди Чернігівської ТЕЦ, з чого складається загальний борг компанії-орендаря "Технови" у розмірі 2,3 мільярда гривень, за яких умов оренда єдиного майнового комплексу буде офіційно припинена, чому "Технова" вважає, що договір оренди ТЕЦ вже припинений, через що компанія подала до суду та чи є загроза наступному опалювальному сезону в Чернігові?
Читайте також
Колишній міністр освіти Сергій Шкарлет став першим проректором "Чернігівської політехніки"
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.