Чому по прикордонню Чернігівщини почастішали авіаудари — пояснює речник Повітряних сил Юрій Ігнат

Чому по прикордонню Чернігівщини почастішали авіаудари — пояснює речник Повітряних сил Юрій Ігнат

Чому по прикордонню Чернігівщини почастішали авіаудари — пояснює речник Повітряних сил Юрій Ігнат
. ФОТО: Суспільне Чернігів

Все частіші авіаудари на прикордонні села Чернігівської області пов’язані з тим, що росіяни переобладнали бомби ФАБ-500, зробивши їх керованими. Це дозволяє запускати їх з літаків, не ризикуючи увійти в зону дії нашої ППО. Про це в коментарі Суспільному сказав речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

За його словами, росіяни модернізують радянські бомби, які мають у достатній кількості, обладнуючи крилами. Це дозволяє їм планувати в повітрі, пролітаючи десятки кілометрів з місця запуску.

"Тобто, приблизно, літак запускає за 40-50 кілометрів від лінії кордону або від лінії бойового зіткнення. А зараз кордон, фактично, можна вважати лінією фронту. Звідти вони запускають, вона ще може пролетіти з 20, а то й 30 кілометрів. Тож, приблизно 70 кілометрів від місця пуску до місця падіння цієї бомби. Приблизно – це все залежить від швидкості літака, з якої він її запускає, і від висоти. Чим вище – він розганяє на максимальну швидкість літак, спускає, і вона за інерцією летить. Крила дозволяють їй планувати. Інакше вона б летіла значно менше, на якихось 15 кілометрів", – говорить Юрій Ігнат.

Крім того, бомби обладнують GPS-навігацією, яка дозволяє керувати ними в процесі польоту.

Причина застосування таких бомб – те, що росіяни їх мають. За словами Юрія Ігната, також позначається снарядний голод.

"Вони будуть атакувати тим, чим в них є. У них немає достатньо ракет крилатих, якими били раніше – високоточних, далекобійних, які з Каспію можна запустити по будь-якій точці України. Або прифронтових регіонах, а Чернігівщина зокрема – прифронтовий регіон".

Юрій Ігнат вважає, що росіяни й надалі нарощуватимуть кількість таких бомб, адже така тактика дозволяє не наражати на небезпеку літаки.

"Вони, не входячи в зону ураження нашої ППО, на віддаленні від державного кордону, запускають, і бомби летять. Тому, що це дозволяє їм безпечно їх застосовувати. Цих бомб небагато, і вони по одній з СУ-35 їх запускають. Ми також запускаємо такі бомби натівського зразка JDAM. Не надпотужні, але більш точні. Їхні ж бомби часто падають не в ціль, в житлові будинки. Але їх це особливо не бентежить".

Для того, щоб захиститися від таких бомб, потрібні далекобійні системи ППО й літаки F-16, які можуть відігнати подалі російську авіацію.

"А так будемо далі терпіти, страждати від цих ударів".

Читайте також

Загинула дитина: росіяни обстріляли навчальний заклад у Новгород-Сіверському районі, – Чаус

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок