На Новгород-Сіверщині на кордоні з Росією під обстрілами електрики ремонтують пошкоджені мережі. Майже щодня чоловіки виїжджають на прикордоння лагодити обстріляні стовпи, електролінії та трансформатори.
Електромонтер Новгород-Сіверської дільниці Олександр Науменко розповідає, як лагодили електролінію поблизу до кордону.
"Перших два приходи метрів за 500 були. Потім ми швидко сіли в машину і почали виїжджати із зони бойових дій. Я нарахував сім приходів навздогін за машиною. Один прихід був у 10 метрах біля машини".
Тоді всім електрикам вдалося виїхати неушкодженими.
"Так у нас всі супершвидкі автівки. Деяким більше, ніж мені років, правда. Але вони швидко їздять, якщо треба. (Посміхається, — ред.) Якщо припече, то швидко їздять машини: ямки – не ямки", — говорить старший майстер Роман Антоненко.
Також він каже, що через постійні обстріли страждають електролінії. Тому зараз їхні виїзди на прикордоння почастішали. Протягом квітня виїзди кожен другий день.
У зоні бойових дій електрики розподіляють обов’язки: один із бригади обов’язково залишається на чергуванні.
"Стоїть, дивиться, спостерігає, слухає. Щось підозріле – хлопцям відбій. І хлопці тікають. Від’їжджають на безпечну відстань. Стихне – далі працюють".
Убезпечити себе бронежилетами та касками виходить не завжди, каже майстер Олександр Курілов.
"Ну вдягаємо. В залежності від обставин. Наприклад, підіймали лінію з річки – то в бронежилеті на човні – це не той варіант, коли треба його вдягати. Це було неодноразово. І зараз дроти знову в річці".
Ще одна небезпека – тепер уже в траві, коли біля електроопор лежать нерозірвані снаряди.
"Всілякі снаряди лежать. Є маленькі, є великі. Мінометні отакі невеликі. Бачив і великі лежать. Ми їх стороною обходимо, краєчком. Ну зараз трава полізе – їх не буде видно".
У посиленому режимі чоловіки працюють від початку повномасштабного вторгнення Росії.
"Коли почалось, їхали танки, хлопцям сказав сидіти вдома на телефоні. І ми з диспетчером сиділи на диспетчерському пункті й аналізували, що у нас і де відключалось. Буквально день-два ми проаналізували й бачимо, що треба їхати відновлювати, бо опори позбивали. Дроти, відповідно, на землю падали", — каже Роман Антоненко.
"І зараз ми виїжджаємо на свій страх і ризик, бо гарантій ніхто не може дати", — говорить Олександр Науменко.
Детальніше дивіться у сюжеті:
Читайте також
З прикордонних населених пунктів Чернігівщини виїхали понад 300 жителів протягом тижня, — Чаус
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.