Ввечері 23 квітня чернігівці спостерігали північне сяйво. Це Суспільному повідомив завідувач лабораторій кафедри фізики та астрономії національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т.Г. Шевченка Юрій Навроцький.

З його слів, це те ж саме північне сяйво, яке ми звикли спостерігати на Півночі, ближче до полюса, тільки воно було видно і в наших широтах.
"Це – іонізоване сонячним вітром повітря. Це частинки, електрони, протони, які летять від Сонця, вдаряються у верхні шари атмосфери та іонізують його. Був якийсь потужній потік сонячних частинок. Це спалах десь на Сонці, а ці частинки, які долітають до Землі, зустрічаються з магнітним полем, яке відхиляє їх до полюсів, а потім ці частинки змушують світитися молекули повітря (азот, кисень). Там відбувається велика їхня концентрація, і тоді вже вони починають діяти. Тому вони на полюсах, в північних районах ближче, до полюса спостерігаються частіше".
Також Юрій Навроцький додав, що це рідкісне явище саме для Чернігівщини.
"Це пов'язано зі спалахами на Сонці, але не всі спалахи можуть викликати північне сяйво. Більшість частинок не долітають до Землі, а ось ті, які долетіли — можуть викликати такі явища", — сказав астроном.




Щодо яскравих Місяця і Венери, що бачили жителі Чернігівщини, Юрій Навроцький відповів так:
"Це не рідкісне явище, просто ніхто не звертає увагу на це, а через те, що Венера зараз до Землі близька, то її добре видно. Ну, а Місяць, то сьогодні він зустрічався, завтра він буде далі вже на цілу годину, післязавтра ще далі, і так далі".



Дивіться у сюжеті:
Читайте також
Ректор "Чернігівського колегіуму" Олег Шеремет: про війну, медфакультет, студентів призивного віку та об’єднання вишів
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.